bil anakolej
06 Temmuz 2020 Pazartesi 07:34

BUGÜN BAYRAM...

29 Ekim 2019 Salı 10:00

Bu gün bayramların en güzeli.Bu gün Cumhuriyet ile ülkemin tanışma yıl dönümü. Bu gün nasıl bir girdabın içinden çıkarak,neleri feda ederek gelinen durumun kutlama günü.

 


Bu gün Cumhuriyet'in ilan edildiği gün.

 


Tarih sayfaları nice Türk ordusunun başarıları ile dolu. Bizler okuyarak,dinleyerek öğreniyoruz. Bir de yaşayanları düşünmek lazım. Nasıl bir vatan sevgisidir bu,nasıl bir koca yürektir ?Birlik ve beraberliğin nasıl kenetlenerek bir zafere ulaşıldığının destanıdır. Kuru ekmek ve üzüm hoşafı ile günde bir öğün yemek yiyerek,üstü başı yırtık pırtık kahraman askerlerimizin her birimizin üzerinde hakkı vardır. Böyle büyük fedakarlıklar ile kazanılan zaferi tam bayram tadında kutlamak her bir Türk vatandaşının hakkıdır.

 


Atalarımız,dedelerimiz can verdi bu topraklar için .Bizler onların bize verdiği kutsal emaneti taşımakla ve korumakla yükümlüyüz. Yıllar önce nasıl bir sıçrayış ile kendi kendine yetebilen bir ülke olabildiysek , bu gün bu kazanılanları kaybetmemek için de öyle dik durmalıyız.

 


Kendi tarımını yapan,hayvanını yetiştiren,fabrikalar açan,banka kuran,otomobil,uçak yapan, azim ve istikrar ile tüm dünyaya Türk'ün ne olduğunu ispatlayan ve hala dillerde dolaşan başta Atatürk olmak üzere tüm askerlerimizi şükran ,minnet ve hayranlık ile anıyoruz. Mekanları cennet olsun,kabirleri nurlarla dolsun.

 


Bu gün eşitlik varsa,söz söyleme hakkımız varsa onların sayesindedir. Cumhuriyet, demokrasinin anahtarıdır. Bu anahtar var oldukça sırtımız asla yere gelmeyecektir.

 


Yaşasın Cumhuriyet,ne mutlu Türküm diyene...
29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun...

YAZARIN DİĞER YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ