01 Haziran 2020 Pazartesi 19:32

ÇOCUK EĞLENCE MERKEZLERİ

04 Şubat 2019 Pazartesi 19:00

Şimdiki çocuklar çok şanslı. Bizler sokakta yakan top,istop gibi oyunlarla büyüdük.Çamurla,taşla oynadık. Gerçi bundan bir şikayetimiz hiç bir zaman olmadı çünkü her şey saha sıcak ve samimiydi.Daha insaniydi tüm duygular. Ancak günümüzde çocuklara özel inanılmaz merkezler var. Bir kere avm.ler de alış veriş için mağazalar ,sinema,özel eğlence merkezleri bulunuyor. Bunun dışında çeşitli eğlence ve aktivite parkları da bulunuyor. İstanbul'un yakın olması bizim için büyük avantaj.Kaldı ki bizim kentimizde de çeşitli özel tema park alanları bulunuyor.


Farklı eğlence merkezleri özellikleakvaryum niteliğindeki  içinde pek çok canlının bulunduğu su tüpleri,ya da mesleklerin oyuna dönmüş ama bir o kadar da gerçekçi  oyunalanları veya büyük eğlence lunaparkları. Daha neler neler. Hepsisadece çocukların değil büyüklerin de oldukça ilgisini çekiyor.


Ancakher şey iyi güzel ama gel gelelim bu tarz yerlere giriş ücretleri sonderece yüksek. Verdiğiniz bilet ücreti her alanda farklı olarakyeniden alınıyor. Acıktığınızda yemek masrafı bir de aracınız ile geldiyseniz benzini ,oto parkı bayağı toplu bir ödeme ile günüsonlanıyor.Bir de birden fazla çocuğunuz varsa rakam daha da yükseliyor. Tüm çocuklar ekranda reklamını gördüğü bu birbirindenfarklı eğlence merkezlerine gitmek istiyor. Bu konuda bir yaptırımıolur mu bilmem ama daha ekonomik rakamlar olsa ve tüm çocuklar bunu yaşasa daha iyi olmaz mı?

En azından indirimli özel günler olsa sinemalardaki  halk günü gibi.Ya da kampanya dönemleri olsa. Bir başka dileğim de bizim kentimizde de bu tarz yerlerin olması. Son derece elverişli alanlar var bunun için.


Bu konuda umarım sesimize kulak verir büyüklerimiz ve Kocaeli'de debböyle güzel eğlence merkezleri açılır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ