22 Ocak 2020 Çarşamba 12:35

ESRARENGİZ OLAYLAR

27 Kasım 2018 Salı 00:00

Dünyada bir çok çözülemeyen ve merak edilen doğa üstü şey  var. Bilim adamları, tıp doktorları araştırıp dursa da daha keşfedilmemiş binlerce şey var. İlk olarak uzaylılar var mı? Hem dini yönden hem de bilimsel açıdan araştırmalar dünyada yalnız olmadığımızı söylüyor.

Bu durumda belirtilen canlı türleri insan,hayvan, bitki ,cinler. Bunlarbizim bildiklerimiz. Bilmediğimiz binlerce canlı alem var. Meselagökyüzünde görülen cisimler, kaçırıldığı düşünülen ve bulunamayaninsanlar,görülen değişik  gerçek gibi olan rüyalar. Şifreler, taa yüzyıllar öncesine ait figürler de ufo ve uzaylı çizimleri.


Bir başka konu binlerce yıl önce yaşayan dinazorlar, dev canlılar vardı. Hala bazılarının deniz altında yaşadığı söyleniyor. Bazı ülkelerin sahiline vuran çok enteresan ne olduğu bilinmeyen canlı ölüsü de denizlerin içinde gizemli bir bilinmezlik olduğunu doğruluyor. Metrelerce dipte,hiç ışık gelmeyen karanlık bir dünyada , o ortama ayak uyduran ve yaşamını orda devam ettiren çok ilginç canlılar olduğu düşünülüyor. Kaldı ki bunlardan bir kaç tanesi tespit edildi de.

Bermuda şeytan üçgeni. Kimine göre şeytanın evi,kimine göre farklı bir su altı akımının oluşturduğu çok kuvvetli bir girdap, kimine göre farklı bir elementin yer çekimini kuvvetli olacak hale getirmesi. Bir çok gemi,uçak burada kayboldu. Kayıp şehir Atlantis'in de burada olabileceği ihtimaller arasında.
Nuh'un gemisinin de  Ağrı dağında olduğunu da düşünen bazı arkeologlar var.

Dünya defalarca yok olup tekrar yaşam formları oluşturdu. Belki de insanlar teknolojiyi ilerletti,bu gün yapılan her şey o zamanlarda da vardı.Sonra bir afet bir kıyamet ile hepsi yok oldu. Ardından dünya yine kuruldu. Bulunan figürler, yine yer altından çıkan mezarlarda ki kişilerin ameliyat olduğunu ispatlayan kesiler bize bunu düşündürüyor. Bir başka hipotiz de uzaylıların binlerce yıl önce dünyaya gelmiş olduğu , teknolojiyi  gösterip ,uyguladığı doğrultuda. Yine ilginç iddialardan biri de binlerce yıl önce suda ve karada yaşayan dev canlıların bazılarının günümüze kadar nesilden nesile geldiği yönünde. Mesela megaladon yani dev köpekbalığının  okyanusta bir yerlerde yaşadığını düşünen bir kitle var.

Yine cadı ,vampir,kurt adam gibi filmlerde gördüğümüz yaratıkları gördüğünü iddia eden dünyanın dört bir yanından kişiler de kafa karıştırıyor.

Yapılan film ve belgesellerin acaba insanları var olan gerçeklere alıştırmak için mi yapıldığı açıkçası beni düşündürüyor. Hafızalarda yer edinmesini hedeflediği için normalleştiriyor belkide.

Yakın gelecekte akıllı robotik ev eşyaları, hatta insansı  robotlar, kendi kendine insansız gidebilen araçlar gibi eskiden uzay filmlerinde seyrettiğimiz şeylerin gerçek olacağı düşünülüyor.Yapay zeka bu gelişimin ana çizgisi.Her şey bu noktadan başlıyor ve gelişerek devam ediyor.
Teknoloji güzel şey ancak sakıncalarını görerek ilerlemek çok önemli.Anlatılan esrarengiz hikayeler belki de doğru. Belki de çok daha ötesi var ve bizler bunu bilmiyor,duymuyor , görmüyoruz.


YAZARIN DİĞER YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ