izmit belediye 15 temmuz
16 Temmuz 2020 Perşembe 06:04

İLAÇLAR YETERLİ Mİ?

08 Ocak 2019 Salı 11:25

Özellikle son yıllarda hastane sayısı ve hasta sayısı oldukça arttı.Tabi nüfusun artması da bu duruma etken ancak beslenme alışkanlıklarımızın değişmesi,yaşam standartlarımızda hareketsizlik bazı hastalıkları da beraberinde getirdi.


Yeni üreyenbakteriler,dayanıklı virüsler de hastalıkların uzun süreçteatlatılmasına sebep oluyor. İlaç firmaları her hastalığa karşı ilaçlargeliştiriyor. Şöyle bir bakalım. Dünya genelinde inanılmaz ilaçtüketimi var. Bu da büyük bir pazar. Hasta kalmaz ise ilaca da gerekolmaz. İlaca gerek kalmazsa bu büyük dev pazar biter. Mesela kanser.

Yıllardır var ve bir türlü kesin çare bulunamıyor. Yapılan ilaçlar,tedaviler ancak erken teşhis döneminde fayda edebiliyor. Bu kadar fazla kanser vakası görülürken ve gittikçe artarak devam ederken neden hala tıp dünyası kesin çözüm olacak bir ilaç ya da tedavi geliştiremedi anlayamıyorum. Her konuda kısa vadelerde tedavi yöntemleri bulunurken bu kadar önemli ve neredeyse 3 kişiden 1 inin kanser olduğu sıklıkta bu hastalık görülürken net çözüm olmaması dikkat çekici. İster istemez insanın aklına yapılan ilaçların yeterli tedavi özelliği taşımadığı , çözüm bulunduğu ancak piyasaya sunulmadığı gibi fikirler geliyor.Bu pazarın son derece büyük olduğu düşünülürse bu fikir çok da uzak durmuyor.


Bitkisel tedavilergenellikle bilim insanlarının onaylamadığı bir çözüm. Ancak özelliklebu konuda gerçekten bilgili kişiler tarafından sunulan bitkiselalternatif tıp yöntemleri ile bir çok hastalığın iyileştiğini duydum.İlaçların özü de bitkiler değil mi zaten. Kimyasal işlemlerdengeçirilerek kısa sürede etkin olması sağlanıyor sadece. Yani bir başağrısı ilaçla 10 dakikada geçiyorsa bitkisel bir çay ile  belki birgün sürüyor. Tabi bu hassas bir konu dediğim gibi iyice araştırmadanbitkisel çözümleri denememek gerek tıpkı arkadaşınızın ilacını sizdede aynı belirtiler var diye kullanmamanız gibi.Dünya hep hırslar,kazançlar,savaşlar,iktidar olma uğruna niceinsanları harcadı. taht kavgaları,miras paylaşılması, sömürge devletikurmak hep hırslar ve para uğruna. Duymuyor muyuz haberlerde ikibilezik için yengesini öldürüyor,kendi bencil ve sapkın arzusu içinkomşunun 5 yaşındaki kız çocuğuna tecavüz edip öldürüyor. Yani insandenen varlığın içinde aslında kontrollü bir hayvan var. Bencil biregemenlik. Hastalıkların geçmesi,ölümlerin, salgınların azalması içintedavi gibi kutsal bir şey için eğer bulunan bir çözüm insanlığasunulmuyorsa bana göre bu en büyük savaştan bile daha acımasızca birşeydir.

Her geçen yıl farklı hastalıklar türüyor. Ve tabi tedavisi için de çalışmalar yapılıyor,çare üretiliyor. Bazı kesimlerin iddiasına göre bu tür hastalıkların özellikle türetildiği yönünde. Bu durumdan rant sağlayan kişilerin yaptırdığı veya gizli savaş gibi ölümlere sebep olacak hastalıkların mikroplarının ülkelere yayıldığı iddiası var.
Tabi doğruluk payı ne kadardır bilemeyiz sadece iddiayı söylüyoruz. Ancak kazalar,cinayetler yetmezmiş gibi hastalıklardan ölümler de oldukça yüksek oranda. En kısa süre içinde özellikle uzun zamandır bir türlü kalıcı çözüm üretilemeyen kanser için tedavi,ilaç üretilir .Çünkü bu hastalık artık ciddi oranda görülüyor.


YAZARIN DİĞER YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ