24 Temmuz 2019 Çarşamba 07:08
 
Öncekiler Sonrakiler

KABULLENMEK

09 Nisan 2019 Salı 00:00

İnsanoğlu ya umudunu kaybettiğinde ya da şartlara uyum sağlayabilme özelliği taşıdığında kabullenir. Savaşmak ruhunda vardır . Yaşamak için savaşmış, her kaybedişten pay çıkarmış böylece kaybede kaybede kazanmayı öğrenmiştir.


Erkek veya kadın ,çocuk ya da genç veya yaşlı farketmeksizin bir şeyleri kabullenip sineye çekmek zordur. Çünkü kabullenilecek şey sizi çok da mutlu etmeyen şeydir. Hatta rahatsızlık verir. Örneğin; sınıfta sizden daha başarılı bir arkadaşınızı kabullenmek, kardeşiniz olmasını veya şehirden ayrılmayı,iş değiştirmeyi,boşanmayı,zam almadan çalışmayı, üniversitede istemediğiniz bir bölümü kazanmayı,sevdiğiniz birinin ölümünü, daha bir çok şey gelebilir aklınıza. Bakıldığında hep de sıkıntılı şeyler değil mi? Kabullenmek yenilmek demek değildir uyum sağlamaktır yeniliklere. Bu arada da geliştirmek için çabalamaktır.

Başkalarının başarısını tebrik ederken kendi başarısızlığını çözebilmektir. Bir şeyleri size uymayacak hayat çizgisinde  kabul etmek yeni çağa ayak uydurmayı da beraberinde getirir. Ne zaman ne olacağı belli olmaz. O yüzden her zaman her şeye karşı hazırlıklı olmalı her birey. Ölüm bile ansızın gelir ve ansızın alır hayatınızı elinizden.
Sürekli dünya etrafınızda dönecek sananlar kabullenmeyi kabullenemezler. Başarıyı değişimi kıskanırlar. İçlerindeki şüphe ve inat çığlığa dönüşür zamanla. Önce etrafını sonra da kendini yakar. Kulağını kapatıp, gözünü kapatıp şarkı söyleyip çevrendekileri dinlememek, görmemek oluşumu engellemez.O yüzden kabul etmek bir erdemdir.Yaşadığınız her şeyi hemen kabullenin demiyorum sadece olması gerekenin olmasına izin verin ve neden siz o parçanın içinde değilsiniz işte bunu çözün içinizde...

YAZARIN DİĞER YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ