01 Haziran 2020 Pazartesi 19:22

RENK DEĞİŞTİRENLER...

24 Haziran 2019 Pazartesi 17:40

İnsan oğlu bu çiğ süt emmiş, ne zaman ne yapar pek belli olmaz,güven de olmaz. Çocukken bakardım erkek arkadaşlarıma, hangi takım şampiyonsa onu tutarlardı.


Her sene değişirdi tuttukları  futboltakımı. Ben kendimi bildim bileli hep ne istediğimi bildim.Mesela takımımı hiç değiştirmedim. Şampiyon olsa da olmasa da. Okulum ya dasınıfım başarılıydı ya da değildi benim için önemli olan benim sevipsevmediğimdi. Bir şeyi beğendiysem hep beğendim. sevmediysem hiçsevmedim. Karşımdaki insanı kandırmadım. İçim ne dediyse dışımda onubelli etti.


Aynı şey siyasette de geçerliydi. Bana fikren kimi yakıngördüysem oyumu o kişiye attım partiye değil. Bir çok insanpartizanlık yapar ve partiye oy verir. Ben insana oy verdim hep.Doğru gördüğüm ve inandığım her şeyin peşinden gittim. Araştırmadanhiç kimseyi ve hiç bir şeyi yargılamadım,tarafsız oldum.


Vatanımı,milletimi hep sevdim çok sevdim.Batıdan doğuya her bir şehri ve içindekileri sevdim. Gurur duydum Türk olmakla. Aynı bayrak altında aynı suyu içip aynı ekmeği yediğim kardeşlerimdi benim. Yani ben hep net renklerde dolaştım hayatımı. Ara renklere bulaşmadım,renklerimi bulaştırmadım. Neysem o oldum. Rant için,bir şeye sahip olmak için çizgimi hiç bozmadım. Hep gülümsedim insanlara,hayata. Mutlu olabilmek için mutluluk dağıtmaya çalıştım. paylaştım ve paylaştıkça daha da mutlu oldum daha da paylaştım. ben odaklı yaşamadım. Ben yoktu biz vardı çünkü.

Zaman o kadar çabuk bitiyor ki, ömrümü başkaları için yaşamamak gerekliydi ve ben de öyle yaptım. Sevdiklerim ve ailem için her şey başkadır bende. Zaman da durur hayatta . Ama başka ceplere hizmet etmedim ben. Ben bir Türk'üm. Bu topraklar benim,atalarımın ve çocuklarımın. Bunu bilerek ve bu emaneti taşıyarak yaşadım.


Böyle de yaşıycam,renk değiştirmeden .Net. Tek renk olarak..

YAZARIN DİĞER YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ