01 Haziran 2020 Pazartesi 12:45

MERHABALAR DEĞERLİ OKURLARIM;

01 Haziran 2018 Cuma 00:00

Soğuk ve kasvetli günlerin ardından güneşin yüzünü iyiden iyiye göstermesi ile her yer cıvıl cıvıl olmaya başladı. Baharı müjdeleyen rengarenk çiçekler, çevremizde yeşeren bitkiler, iç karartıcı koyu renkli giysilerin yerini alan yazlık kıyafetler ile yeni bir aya ‘Merhaba’ diyoruz.Her sayımızda biraz daha kendimizi aşmaya özen gösteriyoruz. Yepyeni konularla bir kez daha karşınızdayız.


Türkiye, Suriye Afrin’de devam eden operasyonlara kilitlenmiş, kahraman ordumuzun terörist gruplarla kahramanca mücadelesine tanıklık etmişti. O Afrin kahramanlarının dedeleri! Körfez’de bir araya geldi. Duygusal anların yaşandığı o anlara sadece Kocaeli Sokak ekibi tanık oldu. İşte o duygu dolu buluşmada yaşananları bu sayımızda kaleme aldık.


O duygusallıktan biraz uzaklaşarak sizleri magazinsel bir yolculuğa da çıkarttık. Bu yolculukta geçtiğimiz Nisan ayında Otistik çocuklarımızla birlikte kutladığımız yaş günümüzü onurlandıran değerli Sinema ve film oyucusu, aynı zamanda oyuncu koçu Burak Sarımola ile editörümüz Burcu Nazlı’nın gerçekleştirdiği sıradışı sohbetine de bir göz atın.


Televizyon dünyasının fenomeni haline gelen Acun Ilıcalı’nın yayınladığı yarışmaya katılarak adından övgü ile bahsettiren ve sosyal medyada yankı uyandıran yeteneğiyle bir anda dikkatleri üzerine çeken Körfezli Doğukan Sarıtaş’ın, Beşiktaşlı  Ricardo Quaresma ile yollarının nasıl kesiştiğini, çizdiği resimlerle ünlü isimlerin dikkatini nasıl çektiğini bir solukta okuyacağınıza eminim.


Kocaeli’nin hüznünde, başarısında en önemli yer tutan İsmetpaşa Stadyumu’nu da es geçemedik.  AVM yapılmak üzere satılan İsmetpaşa’nın veda maçında gözyaşları adeta sel olurken, maçın ardından bu ana tanıklık eden taraftarların İsmetpaşa hatıraları ile evlerinin yolunu tutması ise görülmeye değerdi.


Bunlar da yetinmeyerek, ‘Biz İzmitiz Grubu’nun düzenlediği geleneksel Kertil Tekke Etkinliği’ni, KSO tarafından düzenlenen Şahabettin Bilgisu Çevre Ödül törenini, Eczacılar Odası’nın geleneksel balosunu da sizler için takip ettik.


Türkiye Gençlik Ödülleri töreninde ise ‘Yılın En İyi Kulüp Başkanı’ kategorisinde açık ara farkla süperlig başkanlarını geride bırakarak 2’nci kez bu ödülü kazanan Kocaelispor Kulübü Başkanı Bahri Yavuz’u bu kentten takip eden 2 basın kuruluşundan biri olarak bu önemli geceyi de sizler için hazırladık.


Son olarak ise yazımı  Mevlânâ’nın bir sözü ile tamamlayayım:

"Ne kadar zengin olursan ol yiyebileceğin kadar yersin. Testiyi denize daldırsan alabileceği kadar alır, gerisi kalır."


Ramazan Bayramı’nız mübarek olsun.YAZARIN DİĞER YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ