28 Mayıs 2020 Perşembe 01:20

AK PARTİ VE CUMHURİYET HALK PARTİSİNE TAVSİYELER….

19 Nisan 2017 Çarşamba 08:55

Ve nihayet son 6 aydır gece gündüz tek gündem maddemiz olan ve ülkemizin geleceği için çok önemli kararların alındığı Cumhurbaşkanlığı Sistemi halk oylamamızı tamamladık.


Sonuçları ve getirecekleri , inşallah vatanımız ve milletimiz için hayırlara vesile olur. Tabi sonucun hayırlı olması birazda bizim elimizde , şayetbirlik ve beraberliğe ne kadar mecbur olduğumuzu bilirsek , ona göre davranırsak siyasetçilerimizde bize kulak verir ise bu süreçten milletçe kazançlı çıkarız.


Evvela şunu bilelimki Türk’ün Türk’den başka dostu yok !

Avrupalının Türk düşmanlığı dün başlamadığı gibi yarında bitmeyecek , 1000 yıldan fazla geçmişi olan düşmanlıkları, kıyamete kadar süreceğine göre , bizimde kıyamete kadar uyanık ve güçlü olmaktan, birlik ve beraberlik içerisinde olmaktan başka çıkar yolumuz yok.


Sanırım kitap okumayanlarda dizileri izleyerek öğreniyordur , Haçlızihniyeti ve emperyalist güçler bizi ve coğrafyamızı kontrol altında tutabilmek için her yeni yüzyılda , yeni bir dünya düzeni tasarlıyor, dünyanın en verimli ve konumu itibariyle en önemli topraklarını vatan yapan ecdadımız , İslamınsancaktarlığınıdalayıkı ile yaptığı için varisleri olan bizler de , yahudi ve hristiyan dünyanın en büyük düşmanıyız.


Onlar bizi Siyasal İslamcı , Solcu veya Milliyetçi olarak ayırmıyor , bize Türkler diyor ve hiç birimizi sevmiyorlar. Bizi suriyeden , ıraktan , libyadan , mısırdan beter güne koymak için her gün fırsat kolluyor , kafa yoruyorlar !
Bize düşen de , siyasi mücadelemizin , rekabetimizin , düşmanlığa dönüşmesinin önüne geçmek , Devletimizi yöneten siyasi iradeye düşen en önemli de ,adaletli yönetim anlayışını ve hoşgörü ortamını tesis etmek.

Görüne o ki 2019 ‘dan sonra yeni sisteme geçildiğinde rekabet edecek oya sahip , başa güreşebilecek , 2 parti Ak parti ve Cumhuriyet halk partisi olacak.


Bende samimi bir duygu ile bu iki büyük partiden sesimi duyanlaranacizane tavsiyelerde bulunmak isterim. Eğer Ak parti bu güne kadar ihmal ettiği Türk Milliyetçilerini bundan sonra önemser ise , Ülkücü ve Milliyetçi yapılardan yetişenlerin özellikle Milli Eğitim’de , Diyanet İşlerinde , İçişleri Bakanlığında ve Dış İşleri Bakanlığında Devlete ve Millete hizmet etmesinin önünü açar ise , bu yapıları destekleyerek Devletine bağlı kadroların yetişmesine destek olur ise , inşa etmeyi amaçladığı yeni ve güçlü Türkiyenin temeli çok daha güçlü olur.


Eğer Cumhuriyet halk partisi’de kuruluş ilkelerine döner, içerisindeki marjinal grupları sözde özgürlük söylemleri adı altında Milletinin değer yargılarıyla sorunu olanları partisinden uzaklaştırır, bölücü ve keskin söylemlere sahip olanlardan “arınır” da toplumda karşılığı olan Atatürkçü ve Milliyetçi kadrolarla siyaset yapar ise% 30’ların üzerine rahatça çıkabilir Ak partiye ciddi anlamda rakip olabilirler.Cumhuriyet halk partisindeki ihtiyaç duyulan değişim bence lider değişimi değil , yapılacak yöntem değişikliği ile kurulacak disiplinli bir yapıya ihtiyaçları var.


Bunları siyaseten laf olsun diye değil gerçekten tavsiye ediyorum , Ülkücü , Milliyetçi ve Atatürkçü görüşlere sahip olduğum için değil , ülkücü , Milliyetçi ve Atatürkçü çok değerli insanları tanıdığım için söylüyorum.Evet , konu Milli Meseleler olunca sorgularlar ama mevzu bahis vatan iseçimento görevi görmekten demir olmaktan , çelik olmaktan taşıyıcı kolon olmaktankaçınmazlar.


Güncel siyaset ve güç merkezi değişsede fikren hiç değişmeyecek , sorumluluk alabilecek , inisiyatif kullanabilecek , her türlü şerre göğüs gerebilecek , bu özellikleri sayesinde Devleti yönetenlerin üzerine düşen yükü azaltacak , beklenti ve talepleri ile onları sıkboğaz etmeyecekDevletine ve Milletine hiçbir zaman küsmeyecek , nitelikli , vasıflı , donanımlı Türk Milliyetçilerinin kimler olduğunu Devletimizi yönetenler bendende herkesten de daha iyi biliyor.


Umarım geleceğin güçlü Türkiyesini , Lider Ülke Türkiye’sini el birliği ile Büyük Türk Milletine yakışır bir şekilde inşa ederiz.
Unutulmasın ki düşman pusuda !  en zayıf ve en dağınık anımızı kolluyor !
“çok bekler”
Selam ve dua ile….

YAZARIN DİĞER YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ