bil anakolej
06 Temmuz 2020 Pazartesi 08:21

ALLAH ONDAN RAZI OLSUN

26 Eylül 2018 Çarşamba 11:00

Okullarımız açıldı açılmasına da, andımızı duyamayalı 5 yıl oldu maalesef, genelde her şeye din eksenli bakanların itiraz ettiği yemin metnimize gelin hep birlikte dini açıdan bakalım.

Türk’üm!

Birlikve beraberliğimizi daha başka nasıl ifade edebileceğimizi inanın düşündüm ve “daha güzel” bir ifade şekli bulamadım!

İngilterede İngiliz, Fransa da Fransız, Rusya da Rus, Arabistan da Arap olmak kadar normal bir ifade!

Evet hamdolsun biz hep birlikte Türk Milletiyiz ve birlikte bir yemin edeceksek söze, Türk’üm diye başlamalıyız.

Çünkübu topraklarda sadece Türk’ lük kavramı, bize farklılıklarımızı özgürce yaşamamıza imkan veriyor.

Ki!İngiliz’in, Fransız’ın, Rus’un ve Arap’ın kendi içinde ki hiçbir farklılığa imkan vermediği kadar!

Geçmişte bazı uygulamalarda sorunlar yaşandıysa! bu Türklüğün değil siyasi iktidarların hatalarıdır ki, belki de o zamanlar en fazla Türk olmak sorun olmuştur ve belki de oluyor hala!

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’te Türkiye Cumhuriyetini kuran halka Türk Halkı, Türk Milleti denir diyerek noktayı koymuştur ya, gerisi de lafı güzaf.

****

Gelelim, Doğruyum ve Çalışkanım’a!

Hangi din veya hangi inanış doğruluğu ve çalışkanlığı tavsiye etmez, kim itiraz ederki böyle güzel bir ifadeye!

Doğru ve çalışkan çocuklar yerine işini bilen gemisini yürüten hallederiz kadir tarzında, miskin, çıkarcı, hazırcı, riyakar ve hırsız bir nesli kim ister?

Hepsi bir kenara şu ifadenin güzelliğine bakar mısınız! İlkem; küçüklerimi korumak, büyüklerimi saymak!

İlahi bir tavsiye adeta!

Çocuk tacizi, tecavüzü ve her türlü sapkınlığın zirve yaptığı, büyüklerine karşı son derece saygısız, hatta şiddet uygulayan! ahlaksız nesilde ki artışın kamera görüntülerini akşam ana haberlerde izlemekten siz de tiksinmiş, bıkmış olmalısınız!

Küçüklerini koruyan, büyüklerini sayan, yurdunu, milletini özünden çok seven bir neslin özleminde olmalısınız.

 Yurdumu! Milletimi! Özümden! Çok sevmektir! Diye her sabah yemin eden bir çocuk ileride vatanına milletine zarar verir mi!

Mayası- sütü- soyu bozuk değilse vermez elbet.

****

Ülküm;yükselmek, ileri gitmektir. “yorum dahil yapılamayacak kadar mükemmel bir öğreti, mükemmel bir ülkü” sizce de öyledeğil mi?

Ey büyük Atatürk!

Aslından Ey büyük Atatürk çok eksik bir cümle, bence şöyle olmalı!

Ey Büyük Atatürk (ra.) “ra yani radiyallahuanh = Allah ondan razı olsun”

Neden mi?

Haçlı ile cihat eden, küffara geçit vermeyen, cehalet ile, Komünizm, faşizm,kapitalizm ve her türlü emperyalizm ile mücadele eden “ve kazanan” bir Mürşit’e hatta Mücahit’ e, sadece Ey Büyük Atatürk demek vallahi az olur, her telaffuzdan sonra muhakkak Allah ondan razı olsun demek lazım.

Bugün Suriye, Irak, Libya ve Mısır gibi ülkelerin haline bakınca Atatürk’ün kıymetini daya iyi anlamamız lazım!

Açtığın yolda,gösterdiğin hedefe, durmadan yürüyeceğime ant içerim!

Nedir bu açtığı yol, gösterdiği hedef!

Atatürkçü olmayanların, hatta Atatürk’ü sevmeyenlerin dahi kabul etmek zorunda kaldığı,her sıkışıldığında fabrika ayarlarına döner gibi acilen baş vurulduğu,ehliyeti, liyakati, medeniyeti, üretmeyi, mücadele etmeyi, tavsiye eden ilimirfan yoludur.

Varlığım, Türkvarlığına armağan olsun!

“Ne mutlu Türküm diyene!”

Yüce Allah’ın Kur’ân-ı Kerim’de Öyle bir kavim getireceğim ki, onlar Allah’ıseverler, Allah da onları sever’ diye buyurduğu, bin yıldan beri âlem-iİslâm’ın bayraktarlığını yapan bir milletin mensubu olmaktan “mutlu olmayacağızda varlığımızı o şerefli milletin varlığına armağan etmeyeceğiz de Ziyan mı edeceğiz!

Dindar,nitelikli, vasıflı, ahlaklı, çağdaş bir nesil yetiştirmenin ilk yolu bence düzgün bir yemin metninden geçer, unutulmasın ki, her sıkıntılı zamanda varlığını bu büyük Devlete, bu yüce Millete armağan edenler bu yemin ile büyüdü, daha iyisini yazamayacağınıza göre gömleğin ilk düğmesini doğru iliklemeli ve acilen Andımızın tekrar okunması için gerekli yasal zorunluluğu geri getirmeliyiz.

Yeminetmiş ve yeminine sadık Atatürkçü nesillere kıyamete kadar ihtiyacımız var.

Ve Atatürk adı her  aklımıza geldiğinde de muhakkak söylemeliyiz!

Allah ondan razı olsun.

Unutmadan! Allah senden de razı olsun Prof. Dr. Nurullah Çetin hocam, sende bu uğurda azmücadele etmedin, az buçuk bir şeyler öğrendiysek üzerimizde emeğin var.

Çarşamba günümüz de mübarek olsun.


YAZARIN DİĞER YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ