28 Mayıs 2020 Perşembe 01:34

ARTIK MUSTAFA KEMAL’İN ASKERİ DEĞİLİM.

10 Mayıs 2017 Çarşamba 08:30

İnanarak söylediğim , söylerken göğsümün kabardığı , duyduğum zaman gözlerimin dolduğu, inanmış insanların dilinde  kahramanlık marşı hissi veren , çok anlamlı bir haykırıştır “Mustafa Kemal’in askerleriyiz ” sözü birde “Alparslan Türkeş’in askerleriyiz diye haykırmayı çok severim.


Vatanıma ve Milletime olan sevgimi , bağlılığımı en iyi böyle anlatabildiğimi düşünürüm , varız derim , biriz derim , iman tazeler gibi .


Diyorum acaba bundan sonra askerleriyiz yerine , “Biz Mustafa Kemal’iz ” , “Biz Alparslan Türkeş’iz” mi desek  !

Diye diye içimizden , Atatürkler ,  Başbuğlar çıkmasının yolunu açsak !


Hani derler ya birşeyi 40 kere söylersen olurmuş diye , bizde olması gerekeni söylesek .


Fikirleri , ilkeleri, ülküleri elbet yaşayacak  ama Türk Milleti yaşadıkça da yeni Başbuğlara yeni Önderlere , yeni ok’ lara , yeni ışık’ lara daha fazla ihtiyacımız olacak.


Sanki onlarda , bizim askerleri olarak kalmamız yerine , fikirlerinin ve ülkülerinin bekçiliğini yapmamız yerine ,  “özü koruyarak “geliştirmemizi daha iyiyi daha faydalıyı aramamızı , mücadele ile geçen yaşantılarını örnek almamızı “kurmay” olmamızı isterlerdi .


Milletini seven , kendinide milletine sevdiren , risk alan , inisiyatif kullanan , yeni yöntemler deneyen , milletine umut veren , geleceğe dair birşeyler söyleyen , askerleri olarak kalıp emanet ettiklerini korumakla yetinmeyip , geliştirmemizi, güncellenmemizi ve yeni nesillere daha fazla hizmet etmemizi isterlerdi diye düşünüyorum.


Hatamı ediyorum bilmiyorum ama , onların isimlerini ülkülerini ve fikirlerini aşırı sahiplenici olmak yerine , herkesin sevmesine , sahip çıkmasına , herkesin kendince yaşatmasına , kendince anlamasına ve geliştirmesine tahammül etsek daha iyi ederiz sanki !


Evet belki asla geri adım atmıyoruz , davalarından vaz geçmiyoruz , azalmıyoruz , ama kabul edelim ki olması gereken kadar ileriye de gidemiyoruz .


Mustafa Kemal Atatürk  ve Alparslan Türkeş hakkında kiminle konuşsam herkes saygı ve minnet ile anıyor ama sonunda eeee diyor ! tamam onlar her türlü saygıyı rahmeti hak etti , ya siz diyorlar ! ya siz !


Onları seviyorsunuz , vefat günlerinde , doğum günlerinde anıyorsunuz , onları anlatmak için konferanslar paneller düzenliyorsunuz , ama yeterli değil diyorlar !


Siz onları okuyarak severek büyüdünüz , onları sevmeyenlerle mücadele etmekten kavga etmekten korkmadınız ! , ama ülkenin durumu ortada , dünyanın durumu ortada , onlar geri gelemeyeceğine göre , sizlerin onlar gibi olmanız gerekmezmi diyorlar !


Yurtta sulh , cihanda sulh sağlandımı ! , Kuran-ı kerimin rehberliğinde Turan’a varıldımı ! , Lider Ülke Olduk mu ! en evvela kendi birlik beraberliğinizi sağlayabildiniz mi! Diyorlar.


Anlarsan yanımda olursan cansın , anlamazsan Allah işine sürat versin bak işine diyorsunuz! vebaliniz yokmu diyorlar !


Hatada ısrar etmeyi sadakat nişanesi saymak yerine , yeni birşeyler söyleseniz , yeni yöntemler deneseniz!  diyorlar.

Yerden göğe kadar haklılar.


Ben artık Mustafa Kemal’in askeri , Alparslan Türkeş’in askeri olmak ile yetinmek istemiyorum.


Ben artık , yeni Mustafa Kemaller ile ,  yeni Alparslan Türkeşler ler ile tanışmak istiyorum.


 Onları aramak bulmak , birbirleriyle tanıştırmak , konuşturmak , uzlaştırmak , onlar için zaman harcamak , para harcamak emek harcamak , arkalarından yürümek istiyorum.


Durduğum yerde eğilmeden bükülmeden durmak yerine ! durduğum yerde durmayanların ayağına gidip , onlara durduğum yerin doğru olduğunu anlatmak ikna etmek  , onların doğrularını dinlemek önemsemek , onlarla çoğalmak , benden iyi olanlara tahammül etmek , tam bağımsız Türkiye İçin , Irkımın Turan Ülküsü için , İslamın ve İnsanlığın umudu olmak için, yeni birşeyler söylenmek , yeni birşeyler yapmak , riske girmek bedel ödemek , çok iyi bir rodeocu olup atın üzerinde düşmeden durmak yerine , süvari olmak , düşmek kalkmak ulaşmak istiyorum.


Eminim o bilge liderler , o ulu önderlerde böyle isterdi !
İnşallah sizlerle birlikte .
Selam ve dua ile


DURDUĞUN YERDE DİK DURMAK

Sami AYYILDIZ
10 Mayıs 2017 Çarşamba 10:48

Sayın Başkanım kalemine yüreğine sağlık duygularımıza tercüman oldunuz Tarihten günümüze atalarımızın bizlere ön önemli nasihatlerinden bir tanesi "Eğilmeden bükülmeden dik durmak "

0 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla
TÜM YORUMLARI GÖRÜNTÜLE

YAZARIN DİĞER YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ