28 Mayıs 2020 Perşembe 00:38

BBTP PROJESİ !!!

29 Kasım 2017 Çarşamba 17:15


Sünni bir aileden dünyaya gelmeme rağmen, Hz. Ali’ye ve Aleviliğe hayran biri olduğumu pek çok dostum iyi bilir.
***
Bu hayranlığımın “geleneksel, kulaktan dolma ve ezberletilmiş bilgilerle yetinmek yerine” Kutsal Kitabımız Kuran-ı Kerimin mealini, tevsiri ile birlikte birkaç kez okuduktan sonra, öğrendiklerimi yaşantıma uydurma yolunda gayret ederken “az sayıdaki gerçek din aliminin” yazdıklarını okuyup anlamaya çalışma süreci ile başladığını.
****
4 kapı 40 makam , Yesevi anlayışı  ve Maturidilik felsefesi ile devam ettiğini “Allah nasip ederse, bundan sonrada aynı doğrultuda ilerleyeceğini” söyleyerek asıl konuya geçeyim.
****
Geçen hafta basın organlarında malatyada bazı alevi vatandaşlarımızın evlerinin kapılarının kırmızı boya ile işaretlendiğini bu psikolojik şiddetin masum insanları üzdüğünü, sizlerde görmüş duymuş okumuş olmalısınız.
****
Bunu duyan, Akli Selim , akli İslam ve akli İnsan olan herkes şiddet ile kınadı.
****
Şimdi ben size, Aleviler ‘in ne kadar hoşgörülü, ahlaklı, kültürlü, adaletli ve inançlı insanlar olduklarından, toplumsal kurallara saygılı olduklarından, bu hakareti hiç mi hiç hak etmediklerinden bahsetmeyeceğim.
****
Bu olayın belki de, alevi olmayan diğer dini mezhep veya gurupları kötülemek, dikkatleri o yöne çekmek için yapmış olabileceğinden, mezhepsel farklılıkları kaşıyarak sıcak tutma çabası içerisinde olunabileceğinde de bahsetmeyeceğim.
****
Bu senaryolarda figüran olabilecek, sorgulamadan, düşünmeden, akıl etmeden gözünü kırpmadan tekbir getirip önüne geleni katledecek İslam inancından ve öğretilerden hiç haberi ve ilgisi olmayan cahillerin çokluğundan ve giderek arttığından da bahsetmeyeceğim.
****
Durum bu kadar vahim ve tehlike arz ediyor iken diyanet işlerimizin lale devri yaşar gibi davranmasından, milyarlarca lira bütçeye rağmen tarikat ve cemaatlere duyulan ihtiyacı azaltamamasından, mezhepler arası dostluğu diyanet işleri çatısı altında bile sağlayamamasından, işe yarar sonuç odaklı projeler üretememesinden de bahsetmeyeceğim.
“Ben diyanet işleri başkanı veya malatya müftüsü olsam” en azından kapısı işaretlenen alevinin evini ziyaret eder, dosta düşmana birlik ve beraberlik mesajı verir, hatta hızımı alamayıp kendi kapımı da işaretlerdim de demeyeceğim.
****
Ben size bu olay üzerinden, Irak, Afganistan, mısır ve suriyeye getirdikleri demokrasiyi ülkemize de getirmeyi planlayan, emperyalist haçlı zihniyetinin bizi ötekileştirmek, aramızı iyice bozmak, İslam Ülkelerinde İslamofobi’yi arttırmak!, iyice karıştırmak için oynadığı iyi polis kötü polis oyunundan bahsedeceğim.
****
 Ben size, ülkemizde ve coğrafyamızda sürekli gerginlik, terör ve savaş senaryoları yazan, bu coğrafyadaki tüm devletleri bir küstürüp bir barıştıran, biraz karıştırıp sonra savaştıran, bu vesile ile silah ilaç ve güvenlik sistemleri satan, birlikte yazdıkları oyunu her dilde tercüme edip sırayla oynatan rusyadan ve amerikadan bahsedeceğim.
****
Lütfen biraz uyanık olalım! Ortadoğu’ nun en gözde ve en zengin ülkelerinden biri olan Suriye de, 10 yıl önce biri çıkıp ta, suriye karışacak komşu komşuya düşman olacak, mezhepsel farklılıklar bahane edilip, siyasi görüş ayrılıkları bahane edilip katliamlar yapılacak, ırak’ ta kurulan işid diye bir örgüt buraya gelecek, bu coğrafyayı yakıp yıkıp cehenneme çevirecek,  ülke adeta kan gölüne dönecek dese idi emin olun akıl hastanesine götürülürdü!!!
****
Özellikle iktidar partisine ve yandaşlarına seslenmek istiyorum!
Oynananacak oyunun Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan hayatta iken sahnelenemeyeceğini bilenler, oyunun ilk perdesini, Erdoğan sonrasına planlıyor!
****
Ülkemizin ve dünyamızın gerçekleri ahbr’in gösterdiği, erkan tan’ın atıp tuttuğu, akit’ in yazdığı gibi değil bunu siz bizden daha iyi biliyorsunuz!
****
Yarın çok geç olmadan “yıkılan” gönülleri imar edin, birlik ve beraberliği tesis edin, Büyük ve Barışık Türkiye Projesini başlatın
****
Bizi kimse uyarmadı, akıl veren olmadı demeyin! Selam ve dua ile….

YAZARIN DİĞER YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ