30 Mayıs 2020 Cumartesi 15:07

DEMİYOM!

31 Ekim 2018 Çarşamba 09:30

Sizde iyi biliyorsunuz ki çok ciddi ekonomik sıkıntılarımız var! DEMİYOM.


Hala umut verici, israfı azaltacak mali bir disipline geçemedik! DEMİYOM.


Ürettiğimizden fazla Tükettiğimiz için, ithal ürünlere olan ihtiyacımız gün geçtikçe artıyor! DEMİYOM.


Fiyat artışlarını azaltmak için üretimi teşvik etmek yerine, ithalatı kolaylaştırarak, akla hayale gelmeyecek yanlışlar yapıyorsunuz! DEMİYOM.


Milletvekillerine, Suriyeli muhacir kardeşlerimize ve bizi yönetenlerin şaşalı siyasi harcamalarına para var ama, yaşı tutmadığı için emeklilikte yaşa takılanlara gelince neden para yok! DEMİYOM.


Bizi yönetenlerin bir biri ile arası iyi olduğu halde, onların siyasi ikballeri yüzünden, ortak değerlere, ortak kadere ve ortak dertlere sahip BİZLERİN arasını bile isteye bozuyorlar! DEMİYOM.


İncil sev, Tevrat Öldürme ve Kuran-ı Kerim oku diye emrettiği halde, Hristiyanlar kendinden başkasını sevmiyor, Yahudiler öldürüyor, e peki Müslümanlar neden okumuyor!, neden bu konuda kafa yorulmuyor!, neden bu kadar dindar lidere sahip koskoca İslam coğrafyası bu gidişatı tersine çeviremiyor!  DEMİYOM.


Ülkenin bekası söz konusu olduğunda sınır ötesi operasyonlar söz konusu olduğunda vatan için canından vaz geçecek babayiğitler lazım olduğunda Türklükten, Turandan, Kızıl elmadan dem vurulup! Türkçülüğü özendiren Milli değerler söz konusu olunca neden yan çiziliyor! DEMİYOM


Kısa bir süre önce övdüğünüz kişileri, kısa bir süre sonra kıyasıya eleştiriyorsunuz! bu keskin dönüşler başımızı döndürdü, ne yapacağımızı şaşırdık! DEMİYOM.


Partilerinize ömrünü adayan samimi dava adamları varken neden toplama kadrolara, profesyonel çakma siyasicilere ön veriyorsunuz, kıymet veriyorsunuz! Demiyom.


Bütün dünya bizim kötülüğümüzü isterken, birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bir dönemde bile, partilerinizin çıkarlarından neden hiç ödün vermiyorsunuz! DEMİYOM.


Eğitim kurumları, devlet daireleri ve sağlık bakanlığı gibi hayati önem taşıyan kurumların harcamalarında tasarrufa gidiyorsunuz da, meclis bütçesinde siyasi harcamalarınız da tasarruf yaptığınızı neden duyamıyoruz! DEMİYOM.


Siyasilerin neredeyse tamamı Ebubekir’in erdemini, Ömer’in adaletini, Ali’nin cesaret ve cömertliğini, hatta bu dünyanın sınav dünyası olduğunu hepimizden daha iyi bildiği halde, hala neden bu haldeyiz! DEMİYOM.


Belediye başkanlarının pek çoğu har vurup harman savuruyor, usulsüzlükler ayyuka çıktı, bizi sağır eden bu sesler size ninni gibimi geliyor. DEMİYOM.


Hiçbir şeye tepki vermediğiniz kadar andımızın okunmasına tepki veriyorsunuz, değil dünya tarihinden İslam tarihinden bile Türkleri çıkarsanız geriye ne kalır! hiç düşünüyor musunuz! DEMİYOM.


Ne DİYOM biliyor musunuz?
Gelin size son 50 yılın en büyük YERLİ VE MİLLİ felsefecisi, Türk düşünürü Müslüm Gürses’ ten birkaç dörtlük armağan edeyim.

Baharı bekledim, yaz geldi geçti / Gurbet ellerinde, güz geldi geçti
Derdimin üstünden, yüz geldi geçti / Hep iyi olacak dedim, boşu boşuna

Akşamı geç saydım, sabahı erken / Ağardı saçlarım, yıllar geçerken
Hele bir gün daha, tükensin derken / Hep iyi olacak dedim, boşu boşuna

Her söylenen söze, boynumu büktüm / Boşuna ağlayıp, gözyaşı döktüm
Farkında olmadan, ansızın çöktüm / Hep iyi olacak dedim, boşu boşuna

Akşamı geç saydım sabahı erken / Ağardı saçlarım yıllar geçerken
Hele bir gün daha tükensin derken / Hep iyi olacak dedim, boşu boşuna

Allah Müslüm Gürses’ ten razı olsun, mekanı cennet olsun, hepinizin Çarşamba günü mübarek, VARLIĞIMIZ DA TÜRK VARLIĞINA ARMAĞAN OLSUN.
Selam ve dua ile.

Dahası var

Bahattin OMURCAN
01 Kasım 2018 Perşembe 15:59

Denilecek daha çok şey var, ne yazık’ki, bu fani dünyada herkes haklı.!!!

0 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla
TÜM YORUMLARI GÖRÜNTÜLE

YAZARIN DİĞER YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ