bil anakolej
09 Temmuz 2020 Perşembe 05:39

KOÜ KOÜ OLALI !

25 Ekim 2017 Çarşamba 10:10

İlkkez Türk Ocağı yönetim kurulu üyesi olduğumda çıkmıştım rektörlük makamına , rektör sezer hanım çok nazik bir üslup ilekarşılamıştı bizi , Ocak Başkanım Aygutşat Selçuk , Halil Özcan ve AslanDeniz ağabeyler vardı yanımda.

TürkOcaklarının 100 yıllık geçmişini MilliManevi hizmetlerini ve akademik hayata katkılarını anlatmıştık. Amacımız eskitüfek sezer hanımın Türk Ocaklı öğrenci ve akademisyenlere biraz hoşgörü ilebakmasını sağlamaktı.

Malumo yıllar üniversitemizin genelinde , hatta özellikle belli bölümlerde çok aşırı sol , siyasal kürtçüler ve fetöcübadem bıyıklı hocalar akademik sörf yapıyordu doçentlikler doktoralarkadrolar pek sorun değildi onlar için hemde yerel yönetimlere ve iktidararağmen !

Maalesefsezer hoca pek kulak asmamıştı Türk Ocağı söylemlerimize , hikaye dinler gibi dinlemişti.

bizim, öğrenci kulüplerine ve akademik çalışmalara hizmet imkanı vermeyeceğinianlamış , üzülmüş sinirlenmiştik ama vazgeçmemiştik.

Sonra geldik hülagühocalı yıllara ! DöneminBaşbakanı , şimdiki Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın hülagühocayı evinde ziyaret ettiği haberini okur okumaz toplantı kararı aldım TürkOcağında , akademisyen ve öğrencilerimizi davet ettim , hülagü hocamızın rektörlüğünün kesin olduğunu memleket olarak Erzurumluolduğu için, Ülkücü ve Türk Milliyetçisi olmasa bile, adil davranacağını  adaylıksürecinde Türk Ocağına davet etmemiz gerektiğini, yanında olduğumuzu bilmesininiyi olacağını paylaştım.

Olmadı ! hülagü hocamız Ocağımıza gelmediama biz yinede destek verdik oy verilmesi için gayret ettik ! olsun dedik ,bazı dengeler vardır herşeyi bilmek zorunda değiliz diye düşündük ve ilkfırsatta hayırlı olsun demek için randevu talep ettik !

Aradanhaftalar geçmesine rağmen birkaç kez arayıp randevuyu yinelemememize rağmen! olumluveya olumsuz hiçbir cevap gelmeyince , KocaeliMilli Kuruluşlar birliği başkanı olarak’da randevu talep etmiştim! Belki bukanaldan kabul görürüz diye !, ve yine randevu talebimize bir dönüş bir cevapolmamıştı.

Apaşırı solcu diye namını işittiğimiz sezer hoca kadar bilenezaket görememiştik yeni rektörümüzden.

TürkEğitim sen başkanımız ile görüşmesi , Kocaeli Aydınlar ocağımızın ziyarettaleplerini kabul etmesi , hatta Aydınlar Ocağımızın etkinliklerine ,yemeklerine ve Yesevi Ocağımızın sohbetlerine gelmiş olması biziumutlandırmıştı , ama umutlarımız uzunsürmedi.

Maalesefbu gün gelinen noktadan hiç kimse memnun gözükmüyor !

Eminim Hülagü hocamızda memnun değildir !

Gtügibi “sadece” bilimsel projeler veakademik çalışmalar ile anılması gereken ünüversitemiz neredeyse her gazetenin ,her köşe yazarının bir şekilde siyasi gündeminde yer buluyor !

Bekirhocanın istifasının ardından , rektör yardımcılığına talip olan memursenli pekçok hoca varken eskiden kesk’li olan bir hocamızın atanması ! eğitimbirsen’lihocaların yaşadığı hayal kırıklıkları , TürkEğitimsen temsilcisi hakkında açılan kimsenin nedenini hala anlayamadığı soruşturma, iletişim kopuklukları nedeniyle oluşan dedikodu dalgası , okulda kafaları iyice karıştırmış durumda.

Geçenay rektörlük makamına yazdığımız TürkYurdu dergisi hakkındaki dilekçemize , gerekçesizolumsuz cevap ! ve rektörlük çalışanlarının 105 yıllık hakemli yayınorganımıza yasaklı yayın endişesiyle yaklaşmasıda ayrı bir trajedi! , oysaki akademik bir kurumun çalışanıböyle önemli bir yayını bizden daha iyi bilmeli!

2009yılının en başarılı Tıp Doktoru ünvanını gerçekten hak eden rektörümüz hülagühocamızın , malesef rektörlük karnesiortada!

İyihocaların çalışabilecekleri ünüversite arayışında olduğunu artıkkimse saklamıyor!

Yaklaşık80.000 nüfuslu küçük bir anadolu şehribüyüklüğündeki ünüversitemiz !şehrimiz , ülkemiz ve geleceğimiz için çokönemli.

sorunlar gittikçe içindençıkılmaz bir hal alıyor.

Şehrimizeve ülkemize doktor olarak’da lazım olan hülagü hocamız , idareciliğin veyöneticiliğin çok farklı bir meziyet olduğunu fark edip bu gidişatıdeğiştirecek çözümler düşünmek isterse , siyaseti bir kenara bırakıp ünüversitemizi samimiyetle önemseyensendikacı ve sivil toplum kuruluşlarını bir araya getirmek isterse “önemser ise” hala hiçbir şey için geçdeğil.

İstişare, iletişim , fikir alışverişi , kalıcı dengeler bunlar pek çok sorunuçözebilecek adımlardır , siyaset , bürokrasibazen yetersiz kalabilir.

Önemsizolduğunu düşündüğünüz şeyler , bazen çok önemli olabilir. !

İletişimhalinde olduğum “her siyasi görüşten”pek çok hocanın tabiri ile , koü koüolalı böyle bir dönem görmedi , ama yinede bu durumu kabullenmemeliyiz.

İnşallah iyi olur demeliyiz, bize hülagühocamız da lazım , ünüversitemiz de! , Selam ve dua ile ….


YAZARIN DİĞER YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ