bil anakolej
08 Temmuz 2020 Çarşamba 11:01

KRONİK MUHALİFLER

24 Ocak 2018 Çarşamba 10:10

Pek çok farklı siyasi görüş inanç ideoloji sahibi insan tanımış, onlarla konuşmuş tartışmış, ortayı bulmaya çalışmış birisi olarak sizlere, en çok zorlandığım insan profilinden; kronik muhaliflerden bahsedeceğim.


Yaşımın ve yaşamışlığımın bana verdiği tecrübeye dayanarak, kronik muhalif birisine, herhangi bir konuyu kabul ettiremeyeceğinizi, gönül rahatlığı ile söyleyebilirim.


Topu kaptırırsa gol yeme ihtimali olan defans oyuncusu nasıl ki ilk fırsatta topu taç’ a atıyorsa, onların da sıkıştıklarında baş vurdukları en sağlam cümleleri “AMA” oluyor.


Sizlerin de bildiği üzere bir cümlede “ama” var ise ama’ dan önce söylenilenlerin pek kıymeti kalmıyor.


Ben bu tarz muhaliflerin bırakın kendilerinden olanlara da muhalif olmalarını, öz eleştiriyi abartıp kendi kendilerine dahi muhalif olduklarına şahit olmuşumdur.


Malumunuz; başka çaremiz kalmadığı için tam bütün ipler kopmak üzereyken Afrine girerek, bölgede bize rağmen plan yapan hatta bu plan ve pazarlıklarda son aşamaya gelen Rusya, Amerika ve Avrupa şer üçgenine, terör örgütlerinin himaye edildiği ve her yönüyle aleyhimize olan bu plana müsaade etmeyeceğimizi gösterdik.
Stratejik plan yapmayan yapılmış planları görmeyen görse dahi umursamayan bir millet olarak, en iyi yaptığımız şeyi yaparak, üzerimizde yapılmış planı son anda bozduk.

Allah yardımcımız olsun.


Aynen Milli takımımızın pek çok maçta, seyirci gazı ve iman gücüyle son anda atılan bir gol ile kurtardığı maçlar gibi.


Hatırlayacağınız üzere, Türk Milliyetçileri olarak her fırsatta, her platformda pyd, barzani ve Suriye politikalarımızın yanlış olduğunu, ileride telafisi mümkün olmayan sonuçlar doğuracağını defalarca söylemiştik.

Artık o söylemler geride kalmalı! çünkü aynı şeyleri temcit pilavı gibi pişirip servis etmenin ne bize ne Türk Milletine ne de Türk Ordusuna hiç bir faydası olmaz.


Sosyal medyada Ordumuza ve Devletimize moral ve manevi destek amaçlı yaptığımız paylaşımlara muhakkak her şeyi en iyi kendinin bildiğini düşünen kronik muhaliflerin, “ama” ile başlayan yorumlar yaptığına sizlerde şahit oluyorsunuzdur.


Yada yarım ağız, şartlı destek ifadeleri!
Evet! Bu gün birlik ve beraberliğe her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var, çünkü düşmanlarımız sadece ordumuzun gücünü değil içimizdeki birlik ve beraberliği de yokluyor.
Biz sınır ötesinde bir avuç terörist ile değil çok uluslu haçlı ve emperyalist ülkeler ile savaşıyoruz.
Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, başlattığı taarruz harekatında bizden hep bir ağızdan söylenecek Milli Birlik ve Beraberlik sözleri duymak istiyor, çatlak sesler moral ve motivasyonu bozmaktan başka hiçbir işe yaramaz.

Ayrıca böyle bir günde Ama! Aslında, İyide sözcükleriyle başlayan cümleler milletimizin hafızasında hoş izler bırakmayacaktır.


Bence herkes yazdığına çizdiğine ve konuştuğuna çok dikkat etsin, bu coğrafyada Millet Olabilmenin sorumluluk ve ağırlığını hissetsin.


İktidar mensupları herkesi sahiplensin, kronik muhalifler de, Devlet ve Hükümet kavramlarını iyi etüt etsin.
Savaş halinde olanlar ülkemizi yöneten siyasi irade yani iktidar partisi değil bilakis Devletimizdir.

İktidar yanlılarının merhametsiz, muhaliflerin bilinçsiz olduğu Suriye ve Irak da durum ortadadır tüm bunlar aslında anlayana ders niteliğindedir.


Buradan Amerikan sinemasına sesleniyorum; açılmayan kargo kolisini, elleriyle paramparça eden, bir milletin sabrını fazla zorlamasınlar, Türk’ e kefen biçenin ölümü korkunç olur.
Bu vesile ile, dilinde kızıl elma, kalbinde iman, ailesine bizi beklemeyin, bu vatanı böldürtmeyiz diyen Kahraman Türk Ordusuna en kalbi dualarımı gönderiyorum.
Allah sizi var etsin.
Selam ve dua ile.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ