01 Haziran 2020 Pazartesi 05:22

LİSEYE GEÇEN ÖĞRENCİLERE MÜKEMMEL BİR OKUL TAVSİYESİ

04 Temmuz 2018 Çarşamba 10:00

Zaman gittikçe kötüye gidiyor.
Bencil, tembel, amaçsız, fikirsiz, çıkarcı, sabırsız, agresif, okumayan, vicdansız, suç işleme potansiyeli yüksek, disiplin sorunu yaşayan ve idealleri olmayan gençlerin oranı her geçen gün artıyor!
Oran “şimdilik” çok yüksek demiyorum (!) ama gittikçe artıyor.
Şiddet, taciz, tecavüz, cinayet, işkence ve uyuşturucu bağımlılığı gibi yüz kızartıcı suçlar son 10 yılda ortalama 14 kat, yani % 1400 artmış! 

Allah yardımcımız olsun.


Aşırı korumacı, bir dediklerini iki etmeyen, çabuk affeden ve çocuklarının içinde hiçbir şey uhde kalmasın diye gereğinden fazla tavizkar davranan anne-babalar olarak bizimde çok kabahatimiz var.


Geleneksel çocuk yetiştirme ve terbiye usullerini, modern anne baba olmaya çalışırken çok ihmal ettik ve pek başarılı olduğumuz da söylenemez.


Bunları bilen bir baba olarak bende, ne kadar alaka göstersem de, çocuklarım ile aramda kuşak farkı olduğu için onlarla yeterince iletişim kuramadığımı biliyorum.


14 ve 15 yaşında lise çağında iki çocuk sahibi bir baba olarak çocuklarımın geleceği ile endişelerim var!

Bu endişelerim içerisinde! Çocuklarımın hangi okullarda okuyacağı , seçecekleri branş ve ileride yapacakları mesleğin ne olacağı olduğu kadar!


Kendi ayakları üzerinde durup duramayacakları, kendilerini koruyup koruyamayacakları, doğru arkadaş seçip seçemeyecekleri, zorluklarla mücadele edebilecek inanç ve karaktere sahip olup olamayacakları, zararlı alışkanlıklardan uzak durup duramayacakları, aile bağlarının, vatan millet ve inanç gibi her insanda olması gereken, önemli duygularının ne seviyede olacağına dair de endişelerim var.


Sizlerin de bildiği üzere aileden sonra en önemlisi arkadaş ve okul seçimi.
Doğru okul seçimi doğru arkadaş bulma ihtimalini de arttırdığı için çok önemli.

Hamdolsun ben kendi adıma endişelerimi giderecek hem ücretsiz hem de mükemmel eğitim veren bir okul biliyorum.


Kocaeli’nde de şubeleri olan, yurdumuzun dört bir yanında, hatta pek çok dünya ülkesinde binlerce şubesi olan bu okulu herkese tavsiye ederim.


Bu okullar; nitelikli- vasıflı-ahlaklı-donanımlı-karakterli bireyler yetiştiriyor.

Bu okullar; disiplinli, değerler eğitimi almış, arkadaşlarını kötü alışkanlıklara karşı uyaran etrafında olan her türlü olumsuzluğa karşı duyarlı bireyler yetiştiriyor.


Bu okullar; uyuşturucu ile, cehalet ile ve bencillik ile mücadele eden gençler yetiştiriyor.
Bu okullar; Anneye Babaya saygılı söz dinleyen büyüğünü küçüğünü bilen tok gözlü bireyler yetiştiriyor.
Bu okullar; geçmişini unutmadan geleceği anlamaya çalışan gençler yetiştiriyor.

Bu okullar; fikir sahibi üniversiteliler ile liseliler arasında köprü oluşturuyor.


Bu okullar; Devletinden hiçbir beklentisi olmayan her zor anda Devletinin yanında olan vatanperverler yetiştiriyor.


Bu okullar; düşünen derdi olan ülkesinde dönen dolaplardan ve yaşanan sorunlardan kendine vazife çıkartan bireyler yetiştiriyor.


Evet sizlere bu okullara dair bildiğim her şeyi yazacağım dileyen ücretsiz kayıt için beni aracı koysun, dileyen direk kendi Allah’ın selamını verip okula buyursun.


Bu okulların adı Ülkü Ocakları
Kendinden öncekiler gibi, var olanın üzerine katabilmek için gecesini gündüzüne katan , devlet desteği, sanayici iş adamı desteği veya yerel yönetimler desteği olmaksızın mensuplarının helal kazancı ile 1968 yılından beri tüten bu “Ocakların” yani okulların Kocaeli Sorumlusu Gökhan Özkara, kendisi de lise çağlarında bu okula girdi, hem hizmet ediyor  ve hala bu okulda okuyor!

Çünkü bu okullar mezun vermez, öğrenmenin sonu yoktur.


Bu okulların her ilçede şubesi var.
Bu okulları kurduran Türk Dünyasının Başbuğu Merhum Alparslan Türkeş bey’den Bu güne kadar hizmet eden isimli-isimsiz herkesten Allah razı olsun.
Şayet lise çağında çocuklarınız var ise çocuklarınızı bu okullara göndermenizi tavsiye ederim
Şayet lise çağında bir genç iseniz anne ve babanızdan bu okullara gitmek için müsaade almanızı tavsiye ederim.
Çocuklarımı emanet ettiğim, ve benim de öğrencisi olduğum, bu okulların öğrencisi olmanın verdiği gururu dünyalık hiçbir çıkar ile değişmeyeceğinizi söyleyebilirim.
Hayırlı evlat yetiştirmek isteyen anne babalara ve anlatmak istediklerimi anlayabilen bütün gençlere tavsiye ederim.
Selam ve dua ileokul mu ocak

izmit
11 Temmuz 2018 Çarşamba 10:54

Evet çok güzel şeyler anlatmışsınız bu ocaklar ile ilgili. Ben bilmem ama dışarıdan gördüğüm bu saydıklarınız sizin zamanınızda kaldı. Şimdi hepsi mafyamatik olup kendilerine güç ilan edildiği kurum oldu.

0 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla
TÜM YORUMLARI GÖRÜNTÜLE

YAZARIN DİĞER YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ