izmit belediye 15 temmuz
16 Temmuz 2020 Perşembe 06:13

MÜBARİZ İBRAHİMOV KİMDİR?

14 Şubat 2018 Çarşamba 10:56

Geçen hafta, kahraman milyonlarca Türk evladından biri olan Şehit Mübariz İbrahimov’un doğum günü idi.

Azerbaycan’a gitmiş Şehitler Hiyabanında Mübariz kardeşi için dua etmiş biri olarak çok duygulandım.

Aklıma hemen orada tanıştığım Azerbaycan Türk’ü soydaşlarımın Mübariz İbrahimov hakkında anlattıkları geldi.

Ve bu hafta sizlere, çocuklarıma anlatırken göğsümün iman ile dolduğu, gururlanarak anlattığım o kahramandan bahsetmek istiyorum.

Türk olmayan hiç kimseye olumsuz hisler beslemeyen, ama Türk olmayan hiç kimseye de özenmeyen biri imiş Mübariz İbrahimov.

7 Şubat 1988 tarihinde Bilesuvar kasabamızın Aliabad Köyü'nde dünyaya gelmiş.

Milli duyguları yüksek, gözü pek bir Türk yiğidi imiş.

2007 yılında vatani görevini yapmakta olduğu Azerbaycan Özel Kuvvetlerinden, çavuş rütbesi ile terhis olmuş.

 Ailesini ikna ederek 2009 yılında Gizir rütbesi ile tekrar Azerbaycan Ordusuna girmiş, gönüllü olarak işgal altındaki Azerbaycan toprağı olan Karabağ bölgesindeki birliklerden birine katılmış.

Karabağ’ın işgal altında olmasını, ciğeri beş para etmeyen, çoluk çocuk katili işgalci  “sözde” Ermeni askerlerinin, emperyalist, kapitalist ve sömürgeci Rusya tarafından himaye edilmesini hiç ama hiç hazmedemiyormuş.

O mazlumları hatırlayınca dişlerini sıkıp, susarak gözleriyle  söylediklerini herkes çok iyi anlıyormuş.

20 Haziran sabaha karşı Azerbaycan ordu yetkilileri babası Ağakerim’i aramış, Mübariz’in evde olup olmadığını sormuş, evde olmadığını öğrenince babasına; Mübariz! yanına silah ve cephane alarak gitmiş bulamıyoruz haber alırsan bize bilgi ver demiş.

Babası da kendisini arayan komutana: Ben oğlumu tanırım!, Karabağ sınırına gidin, oğlum Ermeni köpeklere 13 yaşında derisini yüzdükleri tek suçu Müslüman-Türk olmak olan sabi sübyan çoluk çocuğun hesabını sormaya gitmiştir demiş.

Hakkım ona helal olsun demiş.

O gece Şehit Mübariz! mayınlı bölgeden Allah’ın yardımı ve askeri bilgisi ile sağ salim geçerek işgalci Ermenilerin karakollarını basmış.

Ermenilere göre 45, ama aslında 100'den fazla paralı Ermeni askerinin canını almış, tabi! Çoluk çocuğu mayınlı araziye silah zoruyla yollayan Ermeniler, mayınların arasından bir Bozkurdun geleceğine ihtimal vermedikleri için gafil avlanmış, pusu kurup ve kalleşlik yapamadan eşit bir şekilde savaşmak zorunda kalmışlar!

Ağır otomatik makinalı silahlarla yaylım ateşi sonucu onlarca kurşunla şehit olan Mübariz’in cenazesini elleri arkadan bağlı olarak teslim etmişler.

Yani şehidimizin ölüsünden bile korkmuşlar!

Evet saygıdeğer okuyucu, Türk Milletinin kahramanları say say bitmez, ben bu vesile ile sizlere Şehit Mübariz’i anlattım! Varın Gazi Ramil Seferov’u siz araştırıp çocuklarınıza torunlarınıza anlatın.

Ben Şehit Musa Özalkan diyeyim siz Ali Gümüş anlayın, ben ruhları şad olsun diyeyim siz son şehit olan 11 kahraman vatan evladı dahil bütün şehitlerimize bir Fatiha yollayın.

Ülkü Ocağı'nda yetişirken öğrendiğim güzel bir söz vardı; Atasını bilmeyen it peşine gezer diye.

Bence herkes çocuklarına torunlarına, kendi canından kendi kanından kahramanları her fırsatta anlatmalı, yoksa piyasada fesli kravatlı bir sürü ne idüğü belirsiz kanı bozuk, sütü bozuk, imanı bozuk, itikadı bozuk insan müsveddeleri var! Çocuklarımız Allah korusun o devşirme müşrik misyonerlere kanabilir! Dininden, inancından, milli değerlerinden uzaklaşabilir.

Bu vesile ile Elnur Hasanzade gardaşımın yazdığı, benim de bir iki satır katkımın olduğu aşağıdaki şiiri bütün kahraman Şehit ve Gazilerimize armağan ediyorum.

Söz deyirik burda sevilsin gerek, biz gelende hamı eğilsin gerek, Kocaeli'nde Türkü deyilsin gerek, sorağı yayılsın gara zindanlara.

Askerimiz hem dağda hem alanda, gar altında soyuq külek boranda, Mübarizim yüz Ermeni gıranda, ibret oldu dünyada düşmanlara.

Karabağ'da piç Ermeni gezende, Macar elde bayrağımı ezende, Seferovum onun başın kesende, ibret oldu dünyada düşmanlara.

Ege'de bir yiğit vardı yolbaşı, Fırat Yılmaz Mübariz'in gardaşı, size feda akıttığım gözyaşı, ibret oldu dünyada düşmanlara.

Karabağım Kelbecerim öz yurdum, vurulacak itler vardı ben vurdum, dünya gelse durmayacak Bozkurdum, mezar olsun dünyada düşmanlara.

Selam ve dua ile...

YAZARIN DİĞER YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ