bil anakolej
03 Temmuz 2020 Cuma 20:51

NE FENA RANDUM ….

01 Şubat 2017 Çarşamba 09:45

    Allah nasip ederse nisan ayında yeni anayasa için tercihimizi kullanmak üzere sandık başına gideceğiz, şimdiden çıkacak sonuç her ne olacaksa olsun Vatanımıza , Milletimize hayır’lı olsun.
    Evvela şunu söylemeliyim ki , evet diyenlere Atatürk , Cumhuriyet ve rejim düşmanı  diyemeyeceğimiz gibi , hayır diyenlere de , fetöcü , pkk ile aynı safta , işidci , devlet düşmanı  , nifak grubu veya hain denmemeli  , bu ağır ithamlar her şeyden evvela günahtır , böyle ağır cümleler hangi ağızdan çıkarsa çıksın, kul hakkına girer , iftiraya girer , inananlar bilirki Allah böyle üslüptan öfke anında bile olsa müminlerin kaçınmasını emreder.
    Bu yakıştırmalarla kimseyi fikriden vaz geçiremeyeceğimiz gibi , aksine biribirimize olan saygımızıda kaybederiz.
    Bir zamanların terör örgütü sözcüsü saman yolu tv kanalının üslübunu hatırlayın ! , farklı görüşteki insanları küçük düşüren zan altında bırakan haberler yapıyorlardı.
    Kaç ailenin hayatını kararttılar , nice masumları itibarsızlaştırdılar , Ne oldu peki sonunda !
    Mazlumun ahı tahttan indirir şahı derler ya , yüce Allah aldıkları ahı , yaptıkları iftira ve karalama haberleri yanlarına koymadı değilmi , koymadı hamdolsun.
    Sizce tüm bu olanları göre göre aynı yoldan gidenler olursa sonları aynı olmazmı ?
    Her akşam izlediğimiz ana haberler , cinnet geçirenlerin , adi suç işleyenlerin, hırsızların, gaspçıların , katillerin , aile içi şiddetin , yüz kızartıcı suçluların , sapıkların , dolandırıcıların haberleriyle dolu dolu , açık oturum proğramları birbirlerine dişlerini sıkarak gözlerini berelterek konuşan , ekranlardan parmak sallayan oportinist , politik yorumcularla dolu , ne oldu bize , ne oldu güzelim ülkemize ….
    Mustafa Yıldızdoğanın bir şarkısı var “böyle değildik” diye , dinlemenizi tavsiye ederim, gerçekten böyle değildik.
    Neden birbirimizden tahammülü , hoş görüyü , sabırı , adaleti esirger olduk , ne oldu da hiç ölmeyecekmiş gibi yaşar olduk .
    Sonuçta herkes aklı ve tercihleri kadar yaşamıyormu bu dünyada , her şeyden evvel , o aklı yaratan Allah’a saygı duymamız gerekmezmi.
    Bence siyasilerimiz biraz daha yumuşak üslup kullanarak , bilgi içerikli yapıcı cümleler ile propoganda yaparsa bizlerde bu süreci birbirimizi incitmeden atlatabiliriz.
    Aslında beni bu süreçte ençok üzen şey, Türk Milliyetçileri olarak ilk kez bir seçimde aynı fikirde ve yek vücut olamamamızdır, bu sürecin sonunda kim ne kazanır bilemem ama bizim kardeşlik bağlarımız yıpranmaz inşallah.
    Neden böyle oldu bilemem, ama keşke olmasaydı .
    Ben kendi adıma referandum sonuçlanıncaya kadar , bu konuyu üslupsuzca tartışmamaya , kırmamaya , kırılmamaya kararlıyım.
    Bari kardeşlik hukukumuz , dava arkadaşlığımız zarar görmesin, üzerimizde oynanan bu oyunda rol almayacağım, dilerim ki sevdiklerim de aynı duyarlılık ve hoş görüyle bu süreci atlatırlar.
    Bu referandum , ne fena randum olursa olsun , beni sevdiklerimle düşman edemeyecek.
    Tüm bu endişelerime rağmen gerçekleşecek referandumun ülkemize vatanımıza milletimize Hayır’lar getirmesini yüce Allah’tan niyaz ederim.
Selam ve dua ile ….

YAZARIN DİĞER YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ