bil anakolej
09 Temmuz 2020 Perşembe 05:33

ÖLÜMSÜZLÜK MÜMKÜN !

22 Kasım 2017 Çarşamba 11:00

Hepiniz birer TürkBayrağı'sınız! Bayrağı lekelemeyin, kirletmeyin yere düşürmeyin.

***

Bölünme kabul etmeyiz! kutsal bir bütün halinde Büyük Türkiye'yi yeniden inşa edeceğiz.

***

Milli kalkınmamızı gerçekleştirmek, her Türk ferdinin hürriyetini, huzurunu ve refahını sağlayabilmek için, birlik ve beraberliği yeniden tesis etmek zorundayız.

Vatandaşlarımız arasında parti, mezhep, ırk ve bölge farkı gözetmeksizin karşılıklı sevgi vesaygıya dayanan bağlar dokuyacağız.

***

Kendinizi küçük görmeyiniz! sizler büyük kuvvetlisiniz, vazifenizi hiçbir zaman unutmayınız, kuvvet birlikteliktedir, ülkemizin gücü ve geleceği birlik beraberliktedir.

***

Ülküsüz fikirsiz insan! çamurdan farkı olmayan bir varlıktır.

***

İslamiyet’i ele alıpTürklüğü inkar etmek ihanettir!bunun tersi de aynı derecede gaflet ve ihanettir.

***

İnsanlar;yoksulluğa, açlığa, susuzluğa tahammül ederler. Fakat adaletsizliğe, hor görülmeye  ve aşağılanmaya asla müsaade etmezler.

***

Türk töresinin bir diğer şartı da haddini bilmektir. Haddini bilmek; Ne kendinizi dev aynasında göreceksiniz, nede herkese yukarıdan bakacaksınız.

***

Bir fikre, bir ideolojiye, kendisinden daha üstün bir fikirle karşı çıkılır, hiç bir fikir kaba kuvvetle ezilemez.

***

Türklük bedenimiz, İslamiyet ruhumuzdur, ruhsuz beden ceset olur.

***

Fikir,iman, ülkü aşkı, insanları güçlü yapan bunlardır.

***

Bazı sözde Türk aydınları! batı'ya sığınmayı özenmeyi bir ideal olarak benimsenmiştir, Milletimiz için bundan daha korkunç felaket düşünülemez.

***

Ben Türk Milletini! sokaklar da ıspanak fiyatına satılan demokrasiye, rüşvet ve hile ile çiğnenen çiğnetilen hukuk düzenlerine, Allah’tan mahrum bir hürriyete, tefeciliğe, karaborsaya yer veren bir iktisadi yapıya çağırmıyorum!

Türklük şuur ve gururuna, İslam ahlak ve faziletine, yoksullukla savaşa, adalette yarışa, birliğe, kardeşliğe,kısacası hak yolu, Allah yoluna çağırıyorum.

***

Evet saygıdeğer okuyucu! 50 önce söyledikleri hala geçerliliğini koruyan, Müslümanlığı, Türkçülüğü,Atatürkçülüğü ve İlericiliği anlaşılır bir üslup ile yorumlayan.

Hertürlü ithal zararlı fikir ile mücadele eden , Milli ve Yerli olanı savunan.

Geleceğimize ışık tutan nitelikli vasıflı adaletli ahlaklı ve kanmayan nesiller yetiştirmek için Ülkü Ocaklarını kuran, Türk Siyasi hayatında “mevzu bahis vatan ise gerisi teferruattır” sözünün muhatabı, Başbuğ Alparslan Türkeş’in 25 kasım cumartesi günü doğumunun 100. yılı.

Adaletli merhametli ve asaletli liderimiz Alparslan Türkeş’in 100. Yaş günü.

25 kasım cumartesi günü saat 14.00 ‘da Başbuğumuzun şahsen yazıldığı veya Başbuğumuz hakkında yazılan kitapları okuyup rahmet ile anacağız, vaktiniz ve niyetinizvar ise sizi de Türk Ocağımıza bekleriz.

Lütfen yukarıdaki sözleri bir daha okuyun! İnanın her okuyuşunuzda onun kalitesini, onun farkını ve ona neden Başbuğ dediğimizi anlayacaksınız.

Bence ölümsüzlük mümkün! fikirleri ölmeyen insanlar ölmezler.

Başbuğlar ölmez.

Selamve dua ile.

 

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ