bil anakolej
04 Temmuz 2020 Cumartesi 18:52

REİS’ E YANLIŞ YAPTILAR

21 Şubat 2018 Çarşamba 10:30

Bu haftaki yazımda sizleri! biraz gülümsetmeye çalışacağım.

Başaramaz isem hoş görünüze talip olduğumu, şimdiden bilmenizi isterim.

Öyle çok detaylı isim vermeden ifade etmem gerekirse, bu gün köprüleri yaktığımız,Pyd’li terörist salih müslimi den, peşmergebaşı barzaniye ve içimizde ki pekçok hain yapılanmaya geçmişte, gereksiz müsamaha gösterdiğimizi adam yerine koyup şımarttığımızı eminim sizler de hatırlıyorsunuzdur.

Bu gereksizliği biz söylediğimiz için gereksiz değildi! Katranı kaynatsak ta şeker olmayacağı! yani cinsine tükürdüklerimizin cinslerine çekeceği için,gereksiz olduğunu defalarca söylemiştik.

Hamdolsun o gri günler geçti gitti, bir daha o! dinler arası dostlukçu, herkes ile sıfır soruncu, megri megrili, sınırsız ve sınıfsız toplumcu projeler, hoş görülü olalım belki silahları bırakırlar veya en azından gömerler!,  iyilik yapalım denize atalım masallarının bol olduğu yıllar geri gelmez inşallah.

****

Anladık ki; bizim bizden başka dostumuz gerçekten yok! 

“Azerbaycanve diğer Türk devletleri hariç demeyeceğim!

çünkü; biz demek onlar demek onlar demek bizdemek.”

Anladıkki; bir ve beraber olursak güçlü oluruz,güçlü olursak mazlumlara faydamız olur vekötüler bizimle iyi geçinmek zorunda kalır.

Birve beraber olmaya başladıkça Milli duygularımız kabarmaya, geçmişte biraz ihmalettiğimiz Yerli ve Milli Değerlerimiz öneçıkmaya başladık.

Allah için de güzel oldu.

****

Yerlive Milli duygular iktidar mensupları tarafından da öne çıkarıldığı halde Yerli ve Milli duygulara doğuştan sahipolan bizler yine ihmal ediliyoruz ya olsun, canları sağolsun.

Gün olur kim bilir belki! İleride bir gün!  Vatanın cefakar ve vefakar çocukları olduğumuz için az da olsa kıymetimiz bilinir!, bu kadar değişimin olacağını 5 sene önce söyleseydik! bu gün birlikte kahramanlık Türküleri söylediğimiz bazı mümin dostlarımız bize dirseği ile gülerdi!

yeter ki Allah nasipetsin bunlar oldu ya , bir gün O dediklerimizde olur inşallah.

****

Bir nevi yeniden doğuş günümüz olan 15 temmuzdan sonra, Dini ve Milli her meselede iktidarı seven dostlarımızın yanında olduk,bizi davet ettikleri her programa katıldık, birlik ve beraberlik içerisinde olduğumuzu dosta düşmana gösterdik, bundan biz de memnun olduk.

Onların programlarına gittiğimiz de gördük ki,çok sakin ve sade mizaca sahip olan münferit tepki vermeyen o disiplinli insanlar!

Bizim Türküler çalınca coşuyorlar, hatta bazen kontrollerini de kaybedip bizden daha Türkçü sloganlarda atıyorlardı!

Bizim Türküler derken de! bir zamanlar trt de dahi çalınması YASAK olan Mustafa Yıldızdoğan, Osman Öztünç, Ali Kınık Türkülerini kast ediyorum.

Hatta!Baş koymuşum Türkiye’ min yoluna isimli marşımızın camilerde ilahi olarak okunduğunu sosyal medyada yayınlanan videolardan izlerken mutluluktan gözlerimin dolduğunu itiraf etmeliyim.

****

Olsun!

Artık meydanlar, Omuzlamış bir Mehmedi Mehmedim, Bu Vatan kimin, Ne mutluTürk’ üm diyene, Tanrı Türk’ e yar olsun, Türkiyem ve Kim bunlar Bozkurtlar! nidaları ile inliyordu.

Doz aşımı olmasın diye etkinliklerimize davet etmemeye özen gösterdiğimiz iktidarı seven vatandaşlarımızın, kırmızı elma ile “Altın vuruş” yapmaya çalışan iyi niyetli hacı amcalarımızın dindar nesil projesini Türkçü Turancı nesil’e dönüştürme niyetlerini, fikri ve ideolojik altyapı eksikliği hissettiklerini görünce sorumluluk hissettim.

O sorumluluk duygusu ile tanıştığım Amasyalı olmasına rağmen kırmızı elmada ki güzelliği geç fark eden nur yüzlü hacı amcanın;

evlat! O hainlerin hepsi Reis’e büyük yanlış yaptılar ! işte onu yapmayacaklardı , Reisin iyi niyetini anlayamadılar , onu çok üzdüler ve bedelini çok ağır ödeyecekler sözünün ufkumda açtığı derinliği tarif dahi edemem.

****

O an içimden İyi ki de Reis’ e yanlış yapmışlar,gelinen bu noktadan Vatana, Millete ve Reis’ e yanlış yapmayanlar olarak en çok biz memnunuz! Hisleri geçti.

Çok eleştirdik , çok mağdur edildik ama kimseye yanlış yapmadık,  yanlış yapmak Türk Milliyetçileri olarak fıtratımızda yok!

Belkide bu ülkede hangi durumda ne tepki vereceği en belirgin insanları “ne idüğübelli insanları” bizler! yani Türk Milliyetçileri “ülkücüler” idik.

Ve Allah nasip ederse öyle yaşamaya da devam edeceğiz.

Sizlere; iktidara yakın yayın organlarında duymaktan izlemekten mutlu olduğum, Ülkücü sanatçımız Mustafa Yıldızdoğan’ın Marş tadında ki Türküsünü armağan ederek yazıma son veriyor ve müzik kanallarında dinlemenizi tavsiye ediyorum.

****

Toprak bedenimi sarsa, Bayrak gönlümdeki yarsa

Selam Edirne’den Kars’a, Adım adım yürüyene

Ne Mutlu Türküm Diyene

 

Yesevi'den başlayan yol, Hacı Bektaş Yunus kol kol

Hepsinde bir beraber ol, Gönül sözü dinleyene

Ne Mutlu Türküm Diyene

 

Çağlar açtım,çağlar dürdüm, Yirmi dört boy hayat sürdüm

Dünyaya adalet ördüm, Medeniyet dinleyene

Ne Mutlu Türküm Diyene

 

Üçkıtada ayak izim, Üç kıtada dilim sözüm

Türk’üm Türk’üm diye sazım, Avaz avaz söyleyene

Ne Mutlu Türküm Diyene

 


YAZARIN DİĞER YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ