26 Mayıs 2020 Salı 11:24

REKTÖR KORKAKMI ? SUÇLUMU ?

22 Şubat 2017 Çarşamba 09:30

20 Şubat 2015 yılında bölücü terör örgütü pkk'nın ege üniversitesindeki öğrenci görünümlü militanlarınca şehit edildi Fırat Yılmaz Çakıroğlu.

Tanıyan herkesin yüreği kanadı. Terbiyeli, ahlaklı, çalışkan, güler yüzlü, güzel yüzlü, gelecek vadeden vatansever onbinlerce ülkücü ögrenciden biriydi.

Herkes bilir ki ülkücülük, iş ihale mevki makam ve müreffeh bir hayat vaad etmez , dünyalık bir ideoloji değildir, bu fikri benimseyen gençler "bölünmesin diye Millet, baki kalsın diye Devlet"  ülküsüyle bir ömür her türlü bölücülükle her türlü imkansızlığa ve arkasızlığa rağmen mücadele ederler.

Dile kolay bize zor koskoca 2 yıl bitti , biri tutuklu 32 sanıklı planlı cinayet davası onlarca kamera kaydı görgü tanığı ve delile rağmen halen daha sürüncemede.
Bu cinayet göz göre göre geldi dersek yanlış olmaz. İşin hazin yanı en çok ta Fırat haykırdı , pkk ege üniversitesini ablukaya aldı, can güvenliğimiz yok, derslere giremiyoruz , çoğu fakülte örgütün eğitim kampı oldu dedi. Türk’ün Ülkesinde Türk’ün Bayrağı Atatürk’ün Posterleri yakılıyor dedi defalarca , diye diyede şehit oldu.

3 dakikalık mesafeye rağmen ege Üniversitesi Tıp Fakültesi hastahanesinden gelemeyen ambulansmı dersiniz , yoksa olay yerine gelen polislerin ekip otosuyla Fırat kardeşimizi hastaneye götürmemesinimi dersiniz bir sürü kepazelik peşi sıra sıralandı.

Aynı rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu gibi göz göre göre ölüme yollandı Fırat Yılmaz Çakıroğlu.

Her şey bir yana açılım sürecinde görmezden gelinen terör örgütü yandaşlarının ege Üniversitesindeki hakimiyetleri dönemin rektörü candeğer yılmaz’ı nedense hiç rahatsız etmedi.
   
Onlarca ihbara , onlarca isbata , onlarca dilekçeye rağmen sürecin kördüğüm olmaması için hiç bir şey yapmadı rektör candeğer.

Çok merak ediyorum dönemin rektörü bu dava sürecinde sorgulandımı ? , yoksa sorgulanacak ta daha sıra mı gelmedi ?
Sorgulanacaksa şayet ! sorgulayacak yetkiliden özellikle istirham ederim şu soruyu sorsun !
Sayfalarca ödülü , üyeliği , kitapları , makaleleri , yayınları , sunumları olan ama tüm bu akademik işlerden kafasını kaldırıp okulunda dönen dolaplara bakmayan , insani meselelerle ilgilenmeye vakti kalmayan , kendisine emanet edilen canları onlarca polis takviyesine , özel güvenliğe rağmen sağlayamayan , emanetimize sahip çıkamayan cendeğer yılmaza sorulsun isterim
Rektör candeğer yılmaz : pkk terör örgütü ege üniversitesinde örgütlenirken Korktuğunuzdanmı , yoksa umursamadığınızdanmı ses çıkarmadınız , vicdanen rahatmısınız ?
Selam ve dua ile ….


YAZARIN DİĞER YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ