kg polis haftası
10 Nisan 2020 Cuma 08:54

SEÇİMLERİN KESİN GALİBİNİ AÇIKLIYORUM!

20 Haziran 2018 Çarşamba 08:58


Sonucu ilk kez tam olarak kestirilemeyen “hatta pek çok anket firmasının dahi, her seferinde farklı sonuçlar çıkarttığı” Enteresan sonuçlara gebe bir seçim olacak! Diye düşünüyorum.
Bakalım! 20 yıllık Aziz Yıldırımı devirdiği iddia edilen dip dalgası! 16 yıllık kesintisiz Ak Parti İktidarını devirebilecek mi?
Bende sizler gibi, seçim sonuçları her ne olursa olsun, Vatanımıza, Milletimize ve Devletimize hayırlı olsun diyenlerdenim.
Seçilecek Cumhurbaşkanı hepimizin Cumhurbaşkanı olsun, Herkese eşit mesafede olsun, “içerde ve dışarda bu kadar bizi bölmeye çalışan hainin yüzünden!”, oluşan siyasi ötekileşme ve kutuplaşmayı azaltsın, en büyük projesi, her alanda Adaleti tesis etmek olsun! İnşallah.
Seçim kazananını değerlendirmeden önce!
Hata yapan üyelerinin cezasını kendi içinde veren, kolu yen içerisinde usulüne uygun kıran! rehabilite eden, tekrar hizmet eder hale getiren, enerjilerini heba etmeyen, her kafadan ayrı bir ses çıkartmayan, kolay kolay hiçbir mensubunu dışarda ve yalnız bırakmayan “kendisine oy verenleri sahiplenen, önemseyen” yaptırdıkları anketler ile halkın nabzını tutan, seçim olmadığı dönemlerde dahi!  yarın seçim olacakmış gibi çalışan, Ak parti teşkilatının sahada ki gücünü hesaba katmamız lazım.
Türk siyasi hayatının gelmiş geçmiş en disiplinli partisinin öyle kolay kolay seçim kaybetmeyeceği gerçeğini eminin sizlerde kabul edersiniz.
Elbette ki bu başarının mimarı, Recep Tayyip Erdoğan’ dır.
Buraya kadar yazdıklarımı giriş cümlesi kabul ederek gelelim yazımın ana fikrine.
Eminim sizlerde, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ ın Rizeli olduğunu, Ülkemize başarılı sanatçılar, sporcular, Sanayiciler, Komutanlar, iş adamları, belediye başkanları ve bürokratlar yetiştirmiş Rize ilimizin yetiştirdiği  ilk başarılı siyasetçinin de Recep Tayyip Erdoğan olmadığını biliyorsunuzdur.
Bende nüfusu son sayımlarda yaklaşık nüfusu 331.000 olan, meclise 3 milletvekili gibi az bir temsilci göndermesine rağmen Türk Siyasi hayatına yön veren yüz ölçümü olarak ta küçük bu Karadeniz ilimizin ünlülerini araştırdım.
Mesut Yılmaz, Murat Karayalçın, Yaşar Okuyan, Köksal Toptan, Mehmet Bekaroğlu, Besim Tibuk, Mehmet Haberal, Kocaeli siyasetine yön veren eski Millet vekili Şevki Yılmaz, Meclis başkanımız İsmail Kahraman, Devlet Bakanımız Hayati Yazıcıoğlu ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu’nun da aslen Rizeli olduğunu!
İlimizde de pek çok Rize kökenli eski ve yeni milletvekili, diğer illere nazaran çok sayıda Rizeli il müdürü, belediyelerde çokça yerel yönetici, parti - dernek başkanı ve başarılı sanayici olduğunu, hatta 80 öncesi sol gençlik hareketlerinin lideri kabul edilen Deniz Gezmişin dahi Rizeli olduğunu öğrendim.
Diğer alanlarda ki başarılı ve ünlü Rizelilerin isimlerini yazsam köşe yazısı değil kitap olur!
İnternette ki her hangi bir arama motorlarına Rizeli ünlüler diye yazarsanız ne demek istediğimiz daha iyi anlarsınız.
Her alanda birbirine sahip çıkan, kalkınması ve başarılı olması için destek olan, kurdukları dernekler ile de en fazla üyeye sahip olmamalarına rağmen! en fazla söz sahibi olan Rizelileri gerçekten hem takdir ettim hem de kıskandım.
Rizeli olsam! İbrahim Karaosmanoğlu başkanımız referandumdan 1 hafta önce, 106 yaşında ki kamu yararına çalışan derneğimiz için sözünü verdiği yer meselesini yerine getirir, yılın en başarılı sivil toplum kuruluşu ödülünü dahi almış, her yıl düzenlediği yaklaşık 200 etkinlik ile bu kentin fikirsel ve sosyal hayatına katkı sağlamış hemşerisini ve derneğini mağdur etmez di! diye düşündüm!!!
Gerçi yer konusunda biz de son kozumuzu daha oynamadık! Kimilerine çok cömert olan İbrahim Başkanımızı değiştirmeye kimsenin gücü yetmeyeceğine göre!
Biz de “son çare” en kısa zamanda derneğimize Rizeli bir başkan bulup! derneğimizin ve hizmet ettiğimiz gençlerimizin mağduriyetini böylelikle çözeceğiz inşallah.
Keşke’ ler bir yana! bu yazıya konu olan araştırmamın aslında bir gazete haberinde Cumhurbaşkanı adayı Yalova milletvekili Muharrem İnce’nin Rize için, dede ocağım dediğini annesinin Rizeli olduğunu söylediğini okuduktan sonra başladığını söylemeliyim.
Ve bu yazıyı okuyunca olası bir ikinci tur seçiminde, iki Rizeli hemşerinin karşı karşıya geleceğini yani bir Rizelinin alternatifinin yine başka bir Rizeli olduğu düşündüm.
Yani sonuç olarak önümüzde ki seçimleri “bence” her halükarda bir Rizeli kazanacak.
Avantajın hem anne tarafından hem de baba tarafından tam bir Rizeli olan sayın Cumhurbaşkanımızda olduğunu düşünmekle beraber, şimdiden her iki Rizeli Cumhurbaşkanı adayımıza da başarılar dilerim.
    Dip not; İhtimal’ en, 3 sırada ki Meral Akşener de Rize gelini!
Yani sadece Temel Karamollaoğlu hocamızın Rize ile akrabalık bağı yok!
    Velhasıl seçimin kesin kazananı her halükarda Rizeliler olacak!
Bende 42 yıl Rize çayı içmiş, yolu Rize’ den geçmiş, ekşaşi-pepeçuri yemiş korkoto çorbası içmiş bir Karslı olarak, şimdiden bütün Rizeli hemşerulerumi teprik edeyrum.
Çarşamba günümüz de mübarek olsun inşallah.
Selam ve dua ile.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ