bil anakolej
03 Temmuz 2020 Cuma 19:30

SİZİN ARKANIZDA DEVLET VAR DEMİYORUM!

04 Haziran 2019 Salı 08:00

Bu gazetenin bana tanıdığı imkan ve aklımın erdiği kadarıyla, ülkemizin sorunları hakkında gözlemlerimi ve çözüm önerilerimi sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Kötü yönetildiğimiz, ayrıştığımız, birlik ve güven ortamımızın zedelendiğini düşündüğüm konuları!

Kötü olmayan, anlaşılır ifadeler ile kimseyi zedelemeden ve başımı belaya sokmayacak şekilde yazmaya çalışıyorum.!

Ve maalesef anlattıklarımı okudukları ve gerçeği benden daha iyi bildikleri halde!

Bu yönetim biçiminde konumundan ve gelirinden memnun olan pek çok yetkili elini taşın altına koyup bu gidişata dur demek yerine, tuz biber ekiyor.

Yaptığı yanlışa eskiden yapılmış başka bir yanlışı örnek vererek daha da yapacağız dercesine üste çıkıyor.

****

Ve düşünün ki bu meselelere kafa yormak yazmak-çizmek!

Gazetecilik eğitimim ve yeteneğim olmamasına, sosyoloji ve ekonomi eğitimim olmamasına rağmen bana ve benim gibilere kalıyor!

E tabi hal böyle olunca eleştirileri ve tavsiyelerim, öyle ya da böyle “iktidara”, iktidarı iktidar yapanlara ve iktidarı iktidarda tutanlara dokunuyor.

****

Ki beni okuyanlar bilir! İktidarın özellikle yerel yöneticilerinin kendilerinden olmayanlara yaptıkları haksızlıkları dahi yumuşak üslup ve espriler kullanarak yazan!

En başta söylenmesi gerekeni bile, mümkün mertebe ima ederek anlaşılmasını ümit ederek ifade etmeye çalışanlardan biriyim.

Bunu hem herkes üzüm yesin, hem de amacımın politika değil fayda vermek olduğu bilinsin diye yapıyorum.

Mümkün mertebe seçtiğim konuları; bana göre yanlış gördüğüm olaylardan değil de!

Din ve Devlet kurallarına hatta toplum vicdanında da aykırı olan olaylardan seçerek, işe yarar yazılar yazmaya çalışıyorum.

Bazen de doğru zannedilen, ama aslında dinen de yanlış ve sakıncalı olan, kulaktan duyma akla ve mantığa da aykırı dini olduğu zannedilen ifade ve uygulamalar hakkında hicivli uyarılar yapıyorum.

Ama bazı arkadaşlarım, bazen, yazılarımın doğruluğu veya yanlışlığından çok, ucunun kime dokunduğu ile ilgilenerek!

Bir taşı da gavura attığını görelim diye tavsiyede bulunuyor!

Bulunuyor da!

Benim tanıdığım gavur yok ki!

Hem bana ne gavurdan!

Gavur diye kast edilen kim! Sanmam ya Allah korusun iktidar karşıtları mı kast edilen!


Ayrıca gavur diye kast edilenler her kim se,  bizim bize ve inancımıza verdiğimiz kadar zararları yok ki!

Bizim üzerimizde söz sahibi etkili ve yetkili bu hallere düşmemizde payı olan bir gavur var da benim mi haberim yok! diye düşündüm düşündüm ve bulamadım!


E bende onun için gavurla değil kendi yaptığımız yanlışla uğraşıyorum.


Ha! Bir gün bir yerlerden bir gavur çıkar da umurumda oldukları için eleştirdiğim benim ülkemin yöneticilerine parmak sallarsa!

Elhamdülillah o parmağı kıracak kudretin Ulu Önderin Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ifade ettiği gibi, benim ve benim gibilerin damarlarımızda ki asil kanda mevcut olduğunu da belirtmek isterim.

****

Son olarak birkaç hafta önce imam hatip liselerinin her anlamdaki orantısız üstünlüğünü mezunlar derneklerinin hafız vaiz yetiştirme çabalarının birazını da ülkemizin geleceği ve menfaati için meslek liselerine yöneltmeleri lazım diye yazdığım yazıma!

Eleştirmek ve beklemek yerine meslek liseliler de bizi örnek alıp kendi okullarına sahip çıksın diye nazik bir tavsiyede bulunan İmam Hatip mezunu ve sevdalısı dostuma ifade etmek isterim ki!

Sizin derneğinizin üyesi ve arkasında yakın tarihin en disiplinli en profesyonel politikacısı olan cumhurbaşkanımız, cumhurbaşkanımızın çocukları, meclis başkanları, bakanlar, büyük ve küçük şehir belediye başkanları onların daire başkanları müdürleri şefleri kurum amirleri, sanayiciler iş adamları televizyoncular, reklamcılar, basın kuruluşları, komutanlar, ve dahi yüzlerce kurumun başkanı var!

Sizin arkanızda devlet var demiyorum!

Devlet sizsiniz!

Sizinle değil asgari ücretin azıcık üzerinde geliri olan Meslek liseliler!

Amerika bile boy ölçüşemez!

Ne diyeyim ben anlatamıyor veya yanlış anlatıyor olabilirim ama vallahi siz de anlamamak için elinizden geleni yapıyorsunuz.

Devlet sizseniz! Bütün sorumluluk ve vebal size ait.

Benden söylemesi…

Şimdiden Şevval ayınız da mübarek olsun inşallah.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ