01 Haziran 2020 Pazartesi 13:14

VALLAHİ TALİBİM ….

18 Ocak 2017 Çarşamba 09:50

    Malumunuz ülkemiz ve coğrafyamız zor bir süreçten geçiyor , sıcak savaş , soğuk savaş , vekaleten savaş yılları derken , şimdi en kötüsü ve en kanlısı ile karşı karşıyayız.


    Kandırılmış , beyinleri yıkanmış cahiller ve caniler kullanılarak yaptırılan terör saldırıları ile mücadele ediyoruz.


    İşin ucu kendilerinede dokunduğu halde bu yöntemden vazgeçmeyen Avrupa ve Amerika “tüm uyarılarımıza rağmen” canımızı yakan terör örgütlerine direk veya dolaylı destek vermeye devam ediyor.


    Siyasetçilerimiz ve devletimizi yönetenler bunu dile getirdiklerinde , döviz baronlarını , ekonomik güçlerini ve içimizdeki işbirlikçilerini kullanarak ekonomimizi ve huzurumuzu alt üst etmeye çalışıyorlar.


    Dirayetli ve tahammüllü milletiz , hamdolsun bu güne kadar istedikleri karışıklığı başaramadılar.


    Ama vazgeçecek gibi de değiller , bizim de haliyle tedbirler almamız lazım.


    Malumunuz siyasi görüş farklılıkları ötekileşmeye , kutuplaşmaya ve ayrışmaya doğru tehlikeli bir yola girmiş durumda , görüyor , söylüyor ama bir şey yapamıyoruz.


    İçimize ektikleri nifak tohumunun büyüdüğünü gören batılı ülkeler eminim kıs kıs gülüyordur.


    Uzun zamandır gündemimize almadığımız adlarını telaffuz etmediğimiz , masonların , haçlı misyonerlerinin süpekülatif döviz oyunlarından haberlerinin olmadığını sanmıyorum.


    Eğer milletçe et ile tırnak gibi olabilirsek , doların euronun kaç kuruş olduğunun bile inanın bir önemi kalmaz , cari açığımızı kapatacak , içe dönüş yaparak dışa bağımlılığı azaltacak dövizin etki alanını daraltacak birçok imkana ve olanağa sahibiz.


    Ekonomist olmayan ben dahi bir çok çözüm önerisinde bulunabilirim .


    Kötü komşu ev sahibi yapar derler ya , dış tehditler Türk Milletini sadece güçlendirir. Biz elin gavuruna beş bin yıllık tarihimizde bunu yüzlerce defa isbat ettik , yine ederiz.


    Rızkımızı veren hüda’dır kula mihnet eylemeyiz diyebilen başka millet , başka ülke duymadım.


    Ancak tüm bunların mümkün olabilmesi için , amasız , fakatsız ve lakinsiz iç barışın sağlanması gerekiyor , bunuda yapabilecek imkan ve olanak iktidar mensuplarında olduğu için görev en başta onlara düşüyor.


    Tek bir siyasi partinin yerel ve genel tüm yönetim kademelerinde söz sahibi olduğu günümüzde muhalif isimlerin eleştiri ve tavsiyelerinin pek işe yaramadığını hatta dikkate de pek alınmadığını görüyoruz , bazı iyi niyetli adımlar her partiden gelsede , bir nedenden dolayı bu iyi niyet çabaları aksıyor veya aksatılıyor !


    Yeni kapı ruhu ile başlayan o en önemli adım maalesef o gün oradan ileriye götürülemedi , bunda hemen hemen herkesin suçu var.


    Şayet çocuklarımızı ve gelecek nesillerimizi düşünüyor isek , bu necip milletin , Müslüman ve tüm mazlum milletlerin umudu olan yüce Türk Milletinin gücünü iyice kaybetmesini istemiyorsak , herkes nasıl bencillik yaparım kendimi ve benden olanı nasıl kollarımın yerine birlik ve beraberlik için nasıl bir katkı sağlarım’ı düşünmeli.


    Elbette ilk önce iktidar partisi ve mensupları bunu yapmalı , samimi ve kalıcı adımlar atarak ön ayak olmalı.

    Misal Cumhurbaşkanımızın ve Başbakanımızın danışmanları bunu yapmalı , muhalif olan herkesi dinlemeli , herkes ile konuşmalı , herkes ile tartışmalı ve böylece bir ortak akıl , ortak bir yol bulunmalı. Muhalif olmaktan vaz geçirmek değil mesele , elbette her iktidarın muhalifi , rakibi olacak mesele kutuplaşma olmasın , düşmanlık olmasın diye çaba harcanmalı.


    Hani derlerya ya bir yol bulunmalı , ya bir yol açılmalı yada yoldan çekilmeli.


    Yanlış bilmiyorsam Cumhurbaşkanımızın ve Başbakanımızın yüze yakın danışmanı var , neden toplumun vatansever inançlı ama gidişattan memnun olmayan kendince haklı gerekçeleri olan muhalif kesimleriyle bir araya gelmezler, yada gelirler de sonuç çıkaramazlar , çıkarsalarda sonucu kamuoyu ile paylaşarak bizlere ulaştırmazlar , bundanda olumlu bir hava yansıtarak farklı siyasi düşüncedeki insanımızın günlük yaşantısındaki birlik ve beraberliğine katkı sağlayamazlar !


    Mesela , televizyonlara sık sık çıkan bazı danışmanlar var,  ne zaman televizyona çıksalar emin olun söyledikleri beni bile geriyor , ve kim bilir benim gibi nice insanlar aynı fikirde , siyasi sorumluluk ve vebal sahibi olmayanların sizcede daha uzlaşmacı bir dil kullanması gerekmezmi !


    Onların görevleri iktidarı sürekli haklı çıkarıcı , tabiri caiz ise pohpohlayıcı , muhalifleri suçlayıcı üslüpları bence fayda yerine zarar veriyor , bunun yerine uyarıcı , uzlaştırıcı iktidarın göremediklerini farklı bakış açısıyla gösterip , danışılan olmaları gerekmezmi !


    Bence bu yönde çaba harcayan danışmanlara ihtiyaç var.


    Yukarıda önerdiklerimi ben yapabileceğime inanıyorum , vallahi talibim o görevlerden birine ….


    Derinceli Gülşahın sesini duyan Cumhurbaşkanımız , Başbakanımız bakarsın benimde sesimi duyar , ben söylediğime inanıyorum , zaten bir işin olması için ilk önce inanmak lazım gerekmezmi.


    41 yaşındayım , iktidar partisine hiç oy vermedim , vermeyide düşünmüyorum , dışarıdan tarafsız ve eleştirisel bir göze sahibim , son 15 yıllı dönemde maddi manevi olarak hiçbir zarara uğramadım gibi , bir destekte görmedim , fanatik ve dar görüşlü biri’de değilim , yani uzlaşılabilir bir karaktere sahibim , Türk Milliyetçisi görüşüm dolayısı ile , etnik köken mezhep ve siyasi görüş kompleksleri olmayan biriyim. Kırmızı çizgilerim sadece Milli meseleler ve kul hakkıdır.


    Bir kişinin veya kitlenin kayıtsız ve şartsız her zaman haklı olamayacağına inanan , hataların telafisinin önce hatayı kabul etmekten ve sonra istişare ederek üstesinden gelinebileceğine inanan biriyim.


    Türkçü , Atatürkçü , Cumhuriyetçi , Ülkücü ve Ulusalcı çizgideki insanların içinden biriyim.


    Kendimce çözümlemelerim , birlik ve beraberliğin nasıl olacağına dair fikirlerim var , en azından bunu yapmaya niyetim var ve hatta hoş görünüze sığınarak , bir çok danışmandan da daha gayretli ve becerikli olacağımı iddia edebilirim.


    Peygamber efendimiz veciz bir sözünde , müminin niyeti amelinden hayırlıdır der , vallahi niyetim hayırlı , öyle maaş felanda istemem , kazandığım yetiyor hamdolsun , maksat ülkem için bir şeyler yapabileyim , bunun için yetkiye ve muhatap alınmaya ihtiyacım var.


    Şimdiye kadar böyle danışmanlar gözlemleyemediğime göre ya gerçekten bu minvalde gözle görülür bir gayret saf eden yok , yada sayıları çok az’lar ,  bence insiyatif kullanmak isteyen , riske giren , toplumsal barış için çalmadık kapı bırakmayacak , birileri olmalı.


    Şayet kimse talip değil ise , vallahi ben yapabileceğime inanıyorum ve talibim , iktidarın yerel yöneticileri duysada dikkate almayacaklarına duymazdan geleceklerine eminim , bize hissettirdikleri kadarıyla tabandaki çoğu yerel yönetici ve sendikacı Milliyetçi camia ile yakınlaşmadan hoşnut değil , bu yakınlaşma sonucu bazı görevlere , alanında ehil Milliyetçi kadrolardan atama yapılırsa düzenlerinin bozulacağını düşünenler var , oysaki bazılarının kapıldığı nefsi girdap yüzünden bir milletin düzeni bozulmak üzere ,  ama bu talebimi Cumhurbaşkanımız ile Başbakanımız duysun isterim bence birlikte rahmet ayrılıkta azap var sözünün gereği artık yapılmalı.


    Böyle bir görev şahsıma verilmese bile en azından böyle niyete sahip birilerinin olduğunu ve böyle niyete sahip insanlara çokça ihtiyaç duyulduğunu bilmeleri bile benim için yeterli , belki ben olamam ama benim gibi düşünen nice insan içerisinden birilerine bu görevler verilebilir.


    Beklide onlarda , kendilerinden olmayan birilerinin elini taşın altına sokmamasından , sorumluluk ve zahmet talebinde bulunmamasından yapıcı eleştir yapmasından , her kararı sorgulamadan kabul edenlerin yanında , öyle değilde böyle yapsak daha iyi olur diyenlerin varlığından memnun olurlar.


    Bellimi olur , hani derlerya ummadık taş baş yarar diye , bakarsın sesim duyulur , gayretim  işe yarar, bu da benim sevabım olur.
Bellimi olur
Selam ve dua ile….

YAZARIN DİĞER YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ