06 Nisan 2020 Pazartesi 06:12

YENİ ! YEREL YÖNETİCİLERLE OLUR !

19 Temmuz 2017 Çarşamba 12:00


Yüz yıl önce Türk ve İslam coğrafyasını tanzim edenler , yaklaşık 40 yıldır  yeni bir paylaşım ve sömürü düzeni projesi yürütüyor.
Güçlü bir Türkiye’nin bütün planları bozacağını bilen şer odakları, sistematik bir şekilde Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerini tahrip etmek, Türk Devleti’nin kurumlarını yıpratmak ve Türk Milletini ayrıştırmak için ellerinden geleni yapıyor.
Bu tehdit ve düşmanlıklar yeni değil ! , bin yıldır ismi ve sebebi değişen asıl adı Türk Düşmanlığı olan bu projeler , biz ümmetin ve tüm mazlumların umudu olduğumuz sürece , dinimizden, topraklarımızdan ve Türk Kimliğimizden vaz geçmediğimiz sürece bitmeyecek.
Bize düşen en büyük görev birlik ve beraberliğimizi güçlendirmek , daha çok çalışmak ekonomik olarak kendi kendine yetebilen , tükettiğinden fazla üreten bir ülke olabilmek için çalışmak ve birlik olmaktır !
Bu yeni dünya düzeni projesi gereği içimizdeki sinsi hainler 15 temmuz 2016 gecesi Devletimizin varlığına , milletimizin iradesine ve Halkımızın canına kast etmiş ! , Askerimizin , Polisimizin ve Halkımızın can siperane mücadelesi ile püskürtülerek 40 yılda ekilen ihanet tohumları bir gecede sökülmüş , proje bertaraf edilmişti.
Evet , 15 temmuz Milli Bayramdır !
Aynı 29 ekim gibi , 30 ağustos gibi , 23 nisan ve 19 mayıs gibi .
Her 15 temmuzu , ruhuna yakışır coşku ve gururla kutlamamız lazım ,
Ama diğer Milli Bayramlarımızı’ da aynı 15 Temmuz gibi kutlamamız lazım !!!
İşte o zaman tam manasıyla bir ve bütün olabiliriz.
Ancak ! özellikle yerel’de gittikçe derinleşen siyasi ayrılıklar ve ötekileşme maalesef Dini ve Milli bayramlarımızın tamamına yansıyor , siyasilerin bir araya gelip çay kahve içmesi sizi aldatmasın , temeldeki çatlak gün geçtikçe büyüyor.
15 temmuzu canı gönülden göz yaşları ve dualar ile kutlayanlar olduğu gibi , kutluyormuş gibi yapanlar , kutlamalarda bir gözüküp resim çekilip kaybolanlar , siyaseten kutluyormuş gibi yapanlar ve maalesef hiç kutlamayanlar oldu.
Kutlamayanların içerisinde ! fetö denen Amerikan haininden nefret edenler , ömrü boyu hiç yanyana gelmeyenler ve bu hain örgüte karşı yıllarca mücadele edenler olduğu gibi , kutlayanlar içinde , kutlama alanında gözükmeye çalışan , kripto denen ne idüğü belli olmayan sinsi insanlar’ında olması çok muhtemel !
Bence en iyi insan dürüst olan , ne idüğü belli olan , nerde ne zaman ne söyleyeceği ne yapacağı belli olan insandır.
Onlarla uzlaşmak ortayı bulmak daha kolaydır , sinsi olanlar ! yapıyormuş gibi yapanlar , bende bişeyler yazayım bende söylemiş olayım , gideyim ne olur ne olmaz diyenler , çok çok , çok daha tehlikelidir.
Bu inanmadığı halde çıkarları gereği saf tutanlar hep kazanandan ve güçlüyken yanınızda olanlar, Allah korusun ! ileride olabilecek benzer kalkışmaların piyonları ve sizi bizi hepimizi arkamızdan vuracak hain ellerdir.
Onların ayıklanıp deşifre edilmesi ve itibarsızlaştırılması Milli İrademizi birlik ve beraberliğimizi daha da güçlendirecektir.
En iyi insan her şartta ne idüğü belli olan insandır .
Bence suçlayarak , kusur arayarak , laf yarıştırarak , geçmişi kurcalayarak veya yok sayarak , bir sonuca varamayız!
Zedelenen güven ortamı yeniden tesisi edilirse , sizden bizden anlayışının önüne geçilirse , “imtihan dünyasında olduğunu bizlerden daha iyi bildiği halde , şehrin imarına dalmış , kalplerin imarını unutmuş bazı yerel yöneticilerin” kendilerinden olmayan!şahıslara , işletmelere , derneklere ardına kadar kapattığı kapılar Devletimiz tarafından aralanırsa, sadece kendi etraflarında pervane olanlarla , başkalarının hakkıyla memnun edilenlerle desinler için yapılan sosyal faliyetçikler’den vaz geçilirse , yerel yönetimlerce yapılacak tüm Dini ve Milli bayramlar aynı haz ve coşku ile BİRLİKTE ORGANİZE EDİLEREK kutlanırsa !
Sevdirerek , saygı duydurarak , kucaklayarak , inandırarak adımlar atılırsa ! vallahi olur , hemde çok güzel olur !
Milli Birlik ve beraberliği anlayabilen, herkesi sevebilecek sahiplenebilecek yüreğe ve imana sahip, verdiği sözleri tutabilecek , erdemli, idealist , yeni yerel yöneticilerle bunların olacağına inancım var.
Bir dahaki sene hiçbir Dini ve Milli bayramımızı ayrı gayrı kutlamayalım , buruk kutlamayalım inşallah.
Benim hala umudum var .
 Selam ve dua ile ….


YAZARIN DİĞER YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ