Darıca'da Şafak operasyonu

Kategori : Gündem

Çete iddiasına 30 gözaltı

Darıca Merkez`li yapılan şafak operasyonunda  Silahlı gasp, çek, senet tahsilatı, haraç ve iş yeri kurşunlayan 30 kişilik çete polisin yaptığı takip sonucu çökertildi.

 

Darıca Emniyet Müdürlüğü ile Gebze Emniyet Müdürlüğü'nün beraber çalışması sonucu Gebze,Darıca,Çayırova ilçelerinde uzun süre takip ettikleri evlere şafak operasyonu düzenledi. Düzenlenen opersayona özel harekat timleriyle birlikte 200 polis katıldı. Operasyon kapsamında çete lideri olduğu iddia edilen Harun Reşit A. (28), ve çetenin önemli isimleri Melih A. (28, ), Gazi A. (28), Şükrü Ö. (29), Gökmen E. (32), Fahrettin O. (25) gözaltına alındı.

 

Çete üyelerinin ev ve işyerlerinde yapılan aramalarda 5 ruhsatsız tabanca, çok sayıda çek ve senet, sahte kredi kartları,kullanıma hazır hale getirilmiş esrar ele geçirildi.


 

Gebze Emniyet Müdürlüğü`ne getirilen şahıslar sorguya alındı. Emniyet Müdürlüğüne, çete üyeleri tarafından gasp edilen ve paraları zorla alınan çok sayıda esnaf ve vatandaş şikayette bulundu.

 

Çete lideri olduğu iddia edilen Haruni Reşit A. ile birlikte gözaltına alınan 30 kişinin Emniyet Müdürlüğü'nde ifadelerinin tamamlanmasının ardından  Cuma günü adliyeye sevk edilecekleri öğrenildi.